Трансплантація калу: новий підхід у лікуванні гастроентеропатії у пацієнтів з діабетом

Трансплантація калу: новий підхід у лікуванні гастроентеропатії у пацієнтів з діабетом
Нова терапія на основі трансплантації калу допомогла пацієнтам з діабетом першого типу позбутися болю, здуття та діареї

Трансплантація калу виявилася ефективним та безпечним методом для покращення симптомів кишкових розладів у пацієнтів з цукровим діабетом першого типу. 

Дослідження було опубліковане в журналі eClinicalMedicine.

Нове лікування дозволило зменшити здуття живота, діарею та біль у животі, а також може стати важливим кроком у терапії гастроентеропатії — порушення функціонування шлунково-кишкового тракту, яке часто спостерігається у людей з діабетом, але досі не мало ефективних методів лікування.

Як працює нова терапія?

Дослідження було проведено на 20 пацієнтах з діабетом першого типу та важкою гастроентеропатією. Половина з них отримувала капсули з кишковою мікробіотою, отриманою від здорових донорів, а інша — плацебо. Пацієнти, які приймали капсули з мікрофлорою, відчули на 40% менше симптомів гастроентеропатії та синдрому запаленого кишківника, в порівнянні з лише 13% у групі плацебо. Окрім того, у цієї групи якість життя покращилася на 30%, тоді як у пацієнтів з плацебо — лише на 19%.

Потенціал для майбутнього лікування

Попри незначні побічні ефекти у вигляді тимчасових порушень роботи кишківника, що не були безпосередньо пов’язані з лікуванням, результати дослідження дають надію на використання трансплантації калу як нового стандарту в лікуванні порушень роботи шлунково-кишкового тракту у пацієнтів з діабетом. Якщо подібні результати підтвердяться в більших дослідженнях, цей метод може стати важливим доповненням до існуючих терапій.

Інші застосування трансплантації калу

Трансплантація калу вже активно використовується для лікування кишкових порушень, викликаних прийомом антибіотиків. У США навіть було схвалено препарат у вигляді таблеток для цього методу. Також трансплантація калу показала обіцянку у лікуванні псевдомембранозного коліту, хоча результати в боротьбі з бактеріями, стійкими до антибіотиків, були суперечливими.

Окрім того, були спроби застосувати цей метод для лікування хвороби Паркінсона. Однак подальші дослідження не підтвердили значного поліпшення стану пацієнтів, хоча трансплантація калу виявилася безпечною для них.

Нагадаємо, Легкі травми голови і герпес: нове дослідження показало зв’язок із хворобою Альцгеймера

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Місія BepiColombo наблизилась на рекордну відстань до Меркурія Місія BepiColombo наблизилась на рекордну відстань до Меркурія
Спільна місія Європейського космічного агентства (ESA) та Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) BepiColombo наблизились на рекордні 295 км до Меркурія
Бустерна доза на 70-80% підвищує захист організму від Омікрону - Інститут Коха Бустерна доза на 70-80% підвищує захист організму від Омікрону - Інститут Коха
Імунітет суттєво підвищується вже через тиждень після бустерної дози, а не через 2, як після другої вакцинації.
Пандемія COVID-19 стала наслідком витоку вірусу з лабораторії - Конгрес США Пандемія COVID-19 стала наслідком витоку вірусу з лабораторії - Конгрес США
Комітет Конгресу США завершив розслідування
Loading...
Load next