Талібан проігнорував міжнародний саміт щодо освіти дівчат у мусульманських країнах

Талібан проігнорував міжнародний саміт щодо освіти дівчат у мусульманських країнах
Представники Талібану проігнорували міжнародну конференцію, що проходила 11 січня в Ісламабаді

Представники Талібану, який із 2021 року утримує владу в Афганістані, проігнорували велику міжнародну конференцію з питань освіти дівчат у мусульманському світі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

11 січня на відкритті дводенної конференції в столиці Пакистану, Ісламабаді, серед представників близько 50 країн з мусульманською більшістю не було жодного таліба.

«Наразі Кабул нічого не повідомив нам про цю подію», – сказав високопоставлений дипломат Талібану в коментарі пакистанській службі Радіо Свобода (Radio Mashaal).

Міністр освіти Пакистану Халід Макбул Сіддікі повідомив, що представники афганського уряду не приїхали на конференцію, хоча вони отримали офіційне запрошення.

Після повернення до влади в серпні 2021 року уряд Талібану заборонив дівчатам-підліткам здобувати освіту. З того часу групування ввело суворі обмеження для жінок у питаннях роботи, освіти та свободи пересування, незважаючи на внутрішній протест і міжнародну критику.

Наразі Афганістан – це єдина країна серед 57 членів Організації ісламського співробітництва, яка забороняє освіту для жінок. Проти цієї заборони виступають як афганці, так і міжнародна спільнота.

«Весь мусульманський світ погодився з тим, що освіта дівчат є важливою.Ті, хто каже, що освіта дівчат є неісламською, помиляються», – сказав Мухаммад аль-Ісса, саудівський священнослужитель і генеральний секретар Всесвітньої мусульманської ліги, який організував цей захід разом з урядом Пакистану.

Прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф заявив, що відмова дівчатам в освіті «рівнозначна відмові їм у праві голосу і виборі, а також позбавленню їх права на світле майбутнє».

Як пише видання, 12 січня на саміті виступить лауреатка Нобелівської премії миру Малала Юсафзай.

«Лідери повинні притягнути талібів до відповідальності за їхні злочини проти афганських жінок і дівчат», – написала вона в соціальній мережі X перед поїздкою до Пакистану.

У 2012 році бойовики пакистанського руху «Талібан» поранили Малалу в долині Сват на північному заході країни через її активну підтримку освіти для дівчат.

Нагадаємо, Талібан заборонив будувати будинки з вікнами, що виходять на місця, де зазвичай присутні жінки

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Талібан заборонив будувати будинки з вікнами, що виходять на місця, де зазвичай присутні жінки Талібан заборонив будувати будинки з вікнами, що виходять на місця, де зазвичай присутні жінки
Лідер Талібану наказав будувати нові будинки без вікон, які виходять на місця, що часто використовуються жінками, а старі оселі з такими вікнами повинні бути заколочені або огороджені стінами
Ситуація в Афганістані: 159 громадян України просять про евакуацію Ситуація в Афганістані: 159 громадян України просять про евакуацію
Міністр закордонних справ наголосив, що ті громадяни України, які звернулися з проханням про евакуацію, не належать до груп ризику, для безпеки яких існують реальні загрози.
Українські спецпризначенці врятували у захопленому "Талібаном" Кабулі понад 700 людей (відео) Українські спецпризначенці врятували у захопленому "Талібаном" Кабулі понад 700 людей (відео)
На таких підхід до порятунку людей не наважувалась жодна з інших евакуаційних місій, адже це ризиковане завдання так, як афганські території в той час вже знаходились під контролем радикального терористичного руху "Талібан".
Loading...
Load next