У Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі
У Китаї археологи виявили рештки найменшої відомої кішки у світі, розмір якої був настільки малим, що вона могла поміститися на долоні.
Про це повідомляє Independent.
Дослідники з Китайської академії наук встановили, що знайдена тварина належала до вимерлого виду леопардових кішок і отримала назву Prionailurus kurteni. Її рештки були знайдені у стародавній печері на сході Китаю, де раніше також виявили десятки людських скам’янілостей віком близько 300 тисяч років – одних із найдавніших останків Homo sapiens у Східній Азії.
Зазначається, що вид ідентифікували за фрагментом нижньої щелепи. Її розміри можна порівняти з найменшими сучасними кішками, такими як іржаво-плямиста Prionailurus rubiginosus із Південної Азії та чорнонога Felis nigripes з Африки. Довжина тіла цих сучасних видів не перевищує 48–52 см.
Цей вид є найменшим серед усіх відомих викопних представників сімейства котячих (Felidae), – йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Annales Zoologici Fennici.
За словами науковців, рештки цього виду зустрічаються дуже рідко, оскільки маленькі тіла цих кішок швидко розкладалися в умовах лісового середовища. Однак знайдений зразок добре зберігся завдяки умовам печери. Попередні розкопки в цій самій печері Хуалундун дозволили виявити численні людські скам’янілості, проте вчені поки не впевнені, чи могли мешканці печери вживати цих кішок у їжу.
На щелепній кістці немає слідів людської обробки, тому це питання залишається відкритим, – прокоментував співавтор дослідження Цзянцзуо Цігао для агентства Сіньхуа.
Нагадаємо, Чеські археологи виявили поселення неандертальців у Богемії
Юлія Педюк - pravdatutnews.com