Забруднення повітря спричинило зростання випадків раку легень серед некурців, - дослідження

Забруднення повітря спричинило зростання випадків раку легень серед некурців, - дослідження
Забруднення повітря стало вагомим фактором розвитку раку легень серед людей, які ніколи не курили. Цей вид онкології нині є п’ятою за поширеністю причиною смертності від раку

Раніше головною причиною раку легень у світі вважали куріння, однак нові дослідження вказують, що токсичні викиди та погіршення екологічної ситуації відіграють не менш значну роль. У 2022 році майже 8% нових випадків захворювання були спричинені забрудненням повітря.

Про це пише The Lancet Respiratory Medicine.

Науковці попереджають, що зростання рівня забруднення через лісові пожежі та розвиток промисловості може лише погіршити ситуацію.

За даними дослідників, у 2022 році було зафіксовано 1,5 мільйона нових випадків раку легень серед чоловіків і майже мільйон – серед жінок. Половина з них припала на аденокарциному – тип раку, який безпосередньо пов’язують із впливом забрудненого повітря.

Найбільша кількість випадків захворювання зафіксована у країнах Східної Азії, зокрема в Китаї, що вчені пояснюють швидким розвитком промисловості та зростанням рівня шкідливих викидів в атмосферу.

Цікаво, що історично рак легень частіше діагностували у чоловіків, що пов’язано з більш раннім поширенням куріння серед них. Проте у 2022 році науковці зафіксували зниження захворюваності серед чоловіків і водночас зростання серед жінок. Причиною цього може бути як зміна культури куріння, так і збільшення кількості випадків раку легень серед некурців.

Дослідники наголошують, що куріння більше не можна вважати єдиною основною причиною раку легень. Вони закликають медичну спільноту та держави звернути більшу увагу на проблему забруднення повітря як важливий фактор ризику та вживати заходів для його зменшення.

Нагадаємо, Скільки часу потрібно для оновлення клітин у тілі - дослідження

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Скільки часу потрібно для оновлення клітин у тілі - дослідження Скільки часу потрібно для оновлення клітин у тілі - дослідження
Поширене переконання, що всі клітини людського тіла повністю оновлюються кожні 7 років, виявилося неточним.
Смог і забруднене повітря: на заході України та в Європі фіксують небезпечні показники Смог і забруднене повітря: на заході України та в Європі фіксують небезпечні показники
У Львові та області помітно погіршилася якість повітря, місцями спостерігається смог
5 звичок здорової людини: гайд хорошого самопочуття 5 звичок здорової людини: гайд хорошого самопочуття
Сучасний спосіб життя часто ставить під загрозу наше здоров’я.
Loading...
Load next