ШІ провалив тест на деменцію: старіші версії гірше справляються із завданнями на увагу та пам’ять

ШІ провалив тест на деменцію: старіші версії гірше справляються із завданнями на увагу та пам’ять
Науковці з’ясували, що старіші моделі штучного інтелекту демонструють гірші когнітивні здібності порівняно з новішими

Науковці з’ясували, що старіші моделі штучного інтелекту демонструють гірші когнітивні здібності порівняно з новішими. Для цього дослідники провели тестування, яке використовується для діагностики деменції та хвороби Альцгеймера у людей.

Дослідження опубліковане в журналі BMJ.

Результати показали, що старіші версії ШІ гірше впоралися із завданнями на візуальне та просторове мислення, зосередження та навчання. Зокрема, усі моделі зазнали невдачі у тесті на малювання годинника, який має показувати 11:10.

Науковці вирішили протестувати когнітивні здібності ШІ, оскільки він відіграє дедалі більшу роль у повсякденному житті та медицині, зокрема у діагностиці захворювань. У дослідженні взяли участь п’ять моделей: ChatGPT-4, ChatGPT-4o, Claude 3.5, Gemini 1 і Gemini 1.5. Всі вони допустили помилки в тестах на навчання, запам’ятовування та концентрацію уваги.

Старіші моделі, такі як Gemini 1 і Gemini 1.5, частіше помилялися при виконанні завдань, що вимагали просторово-часового мислення. Найстаріша модель, Gemini 1, також продемонструвала гірші результати у тестах на увагу та запам’ятовування інформації.

Дослідники наголошують, що хоча ці результати мають певні паралелі з віковими змінами у людей, штучний інтелект і людський мозок функціонують по-різному. Вони також рекомендують не покладатися на ШІ в завданнях, що потребують високого рівня просторово-часового мислення чи виконавчих функцій.

Нагадаємо, ШІ Gemini тепер запам'ятовуватиме попередні розмови

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому - дослідження Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому - дослідження
Штучний інтелект може замінити до 70% робочих місць
Штучний інтелект досяг успіху в кодуванні, але не в історії — нове дослідження Штучний інтелект досяг успіху в кодуванні, але не в історії — нове дослідження
Нове дослідження показало, що хоча штучний інтелект ефективно вирішує завдання, пов'язані з кодуванням, йому важко давати точні відповіді на історичні питання.
OpenAI може залучити до $40 млрд у новому раунді інвестицій OpenAI може залучити до $40 млрд у новому раунді інвестицій
Штучний інтелект OpenAI, створений на основі популярного ChatGPT, намагається залучити до $40 мільярдів, що значно збільшить його вартість
Loading...
Load next