Військові повернули до Львова викрадене крісло митрополита Андрея Шептицького

Військові повернули до Львова викрадене крісло митрополита Андрея Шептицького
У собор Святого Юра у Львові повернули крісло митрополита Андрея Шептицького, яке в радянські часи вивезли з митрополичих палат

 Його знайшли на Харківщині, а поверненням займалися українські військові та капелани. Про це 26 березня повідомила Львівська архиєпархія УГКЦ.

Українські військові знайшли старовинне крісло у реставратора. Він розповів, що цю реліквію зі Львова в 1980-х роках вивіз митрополит Російської православної церкви Никодим Руснак. У 1983 році він був архієпископом Львівським, а згодом – митрополитом. Перед від’їздом він вивіз з митрополичих палат у Львові багато речей, включаючи і це крісло.

Спочатку у повідомленні зазначалося, що крісло виявили на Курщині, однак згодом інформацію уточнили – його знайшли на Харківщині, неподалік від кордону з Росією.

Це вдалося зробити зокрема й завдяки зусиллям нашого капелана Юрія, який служив у Третьому інтернаціональному легіоні. Разом із побратимами він допоміг повернути крісло митрополита Андрея Шептицького. З початком повномасштабного вторгнення він брав участь у боях на Харківщині, Сумщині, Курщині, – розповів про повернення реліквії старший пастор львівської протестантської громади «Гетсиманія» Валерій Марченко.

26 березня крісло привезли до Львова і офіційно передали архиєпархії.

Нагадаємо, Росіяни пошкодили кам'яні баби X–XI століть на Луганщині.

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
"Укрзалізниця" запустить перший двоповерховий електропотяг за маршрутом Київ — Львів "Укрзалізниця" запустить перший двоповерховий електропотяг за маршрутом Київ — Львів
30 грудня 2021 року АТ «Укрзалізниця» відправить у перший рейс двоповерховий електропоїзд Skoda за маршрутом №747 Київ — Львів.
Українська вишиванка: особливості орнаменту та цікаві факти (відео) Українська вишиванка: особливості орнаменту та цікаві факти (відео)
Червоне – то любов, а чорне – то журба. Особливі орнаменти, кольорова гама та символіка у кожному візерунку – усе це про нашу рідну, українську вишиванку.
Loading...
Load next