В Україні вважають, що інформація про штучне створення COVID є недостовірною

Однак, попри це версію з витоком COVID-19 з лабораторії не потрібно повністю відкидати, Досенко назвав це "можливою ситуацією". Про це заявив генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології ім. Богомольця НАНУ Віктор Досенко в ефірі каналу "Україна 24".
"Безумовно, якийсь вірус могли вивчати, він, звичайно, природного походження - від кажанів. І він якимось чином подолав цей бар'єр і був винесений з лабораторії. І це велика різниця - створений в лабораторії та винесений з лабораторії, - наголосив генетик.
Генетик зазначив, що вірус поза організмом не розмножується. Відповідно, при попаданні в організм він починає копіювати себе і пристосовуватися тим сильніше, чим сильніше з ним борються.
Їх не може стати більше поза нашими клітинами. Тому вони і потрапляють в наші клітини, щоб зробити більше своїх копій, а це є сенсом життя всіх живих істот. А мутує вірус не один, а за допомогою наших ферментів - це ми його намагаємося таким чином зупинити, і зупиняємо, але створюємо нові штами, нові варіанти, дещо відмінні від вихідного варіанту вірусу. І чим більше людей інфіковано одночасно, тим більша ймовірність створення більш вдалих, більш патогенних варіантів будь-якого вірусу, - додав Досенко.
Зауважимо, що 30 травня ЗМІ повідомили, що у розвідці Британії допустили лабораторне походження коронавірусу. Британська розвідка висловлює твердження про те, що коронавірус COVID-19 дійсно може мати штучне, а точніше - лабораторне походження.





