Відтворену мозаїку Алли Горської «Боривітер» презентували у Лондоні

Відтворену мозаїку Алли Горської «Боривітер» презентували у Лондоні
Лондон став першою європейською столицею, де представили мозаїку в межах її турне

Фото: Ukraine WOW

У Лондоні, на Трафальгарській площі, відбулася презентація відтвореної мозаїки видатної української художниці Алли Горської під назвою «Боривітер». Як повідомили в ГО Ukraine WOW, подію відкрили чемпіон світу з боксу у важкій вазі Олександр Усик разом із сером Річардом Бренсоном, передає Укрінформ.

Оригінальну роботу створили влітку 1967 року художники-монументалісти під керівництвом видатної української мисткині Алли Горської. Через три роки одну з лідерок руху шістдесятників убили радянські спецслужби. У 2022 році мозаїка зазнала серйозних ушкоджень під час російського вторгнення, — йдеться у повідомленні.

З метою привернення уваги світу до української культури, найбільший український маркетплейс Rozetka, ГО Ukraine WOW та Фонд Алли Горської і Віктора Зарецького відтворили мозаїку з максимальною точністю. Перша презентація «Боривітра» відбулася у Києві.

Лондон став першою європейською столицею, де представили мозаїку в межах її турне. Подія організована Фондом Олександра Усика та British-Ukrainian Aid, за підтримки Міністерства закордонних справ України.

Проєкт на Трафальгарській площі підтримав сер Річард Бренсон, засновник Virgin Group і Virgin Unite. На відкритті також були присутні заступниця мера Лондона з питань культури та креативних індустрій Джастін Саймонс та голова парламентської групи у справах України, депутат парламенту Великої Британії Алекс Собел.

Нагадаємо, Німеччина рятує українську культуру: в Берліні відкрилась виставка евакуйованих з Одеси картин

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Генпродюсерка «ПравдаТУТ Львів» тричі передала Усику вишиванки: кожна з історією Генпродюсерка «ПравдаТУТ Львів» тричі передала Усику вишиванки: кожна з історією
Перед кожним ключовим боєм Олександр Усик отримує особливу вишиванку від генпродюсерки «ПравдаТУТ Львів» Оксани Гнатишин — як символ підтримки, національної сили та культурної спадкоємності
Loading...
Load next