Росіяни використовують безпілотник з LTE-зв’язком – ГУР

Росіяни використовують безпілотник з LTE-зв’язком – ГУР
Новий БПЛА може працювати як розвідувальний, ударний або хибна ціль, передаючи відео через LTE-зв’язок

Фото: ГУР МО

Головне управління розвідки Міноборони України опублікувало 3D-модель та технічні характеристики нового дрона, який Росія активно застосовує на фронті. Дані оприлюднили на порталі War&Sanctions у розділі "Компоненти у зброї".

За даними розвідників, цей БПЛА може виконувати одразу кілька завдань: вести розвідку, працювати як ударний дрон, або ж використовуватися як хибна ціль для перевантаження систем ППО.

ГУР повідомляє, що модифікацію оснащено камерою та двома LTE-модемами, що забезпечують передачу відео в реальному часі, чи у записі через мобільні базові станції. Водночас оператор може дистанційно коригувати курс польоту.

Ударна версія дозволяє змінювати кут огляду камери та наводити дрон на ціль за принципом FPV. Конструктивно апарат нагадує Shahed-131 («Гєрань-1»), проте є дещо меншим. Він оснащений завадозахищеною системою супутникової навігації з чотирма патч-антенами та китайськими модулями Allystar.

За оцінкою української розвідки, близько половини комплектуючих цього БПЛА вироблені в Китаї: це модулі зв’язку, мінікомп’ютер, регулятор живлення та кварцовий генератор. Двигун DLE, розташований у носовій частині корпусу, робить дрон найбільш схожим на баражуючий боєприпас «Італмас» виробництва Zala Group.

Нагадаємо, Британія випробувала підводний дрон із дистанційним керуванням на 16 тисяч кілометрів

Юлія Люшньова - pravdatutnews.com

Читайте також
Росія щомісяця може випускати тисячі «Шахедів» – ГУР Росія щомісяця може випускати тисячі «Шахедів» – ГУР
Масове виробництво «Шахедів» створює серйозний виклик для ППО України
Буданов: Росія планує прорив на Дніпропетровщину задля створення "буферної зони" Буданов: Росія планує прорив на Дніпропетровщину задля створення "буферної зони"
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що російські війська мають намір просунутися на територію Дніпропетровської області
Росія планувала удари дронами по Польщі ще з літа Росія планувала удари дронами по Польщі ще з літа
Російські війська ще з літа застосовують 4G-модеми із SIM-картами для передачі даних з бойових безпілотників
Loading...
Load next