США підсилює тиск: нові мита у відповідь на «несправедливі» податки

Фото: depositphotos
Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий запровадити нові торговельні заходи у відповідь на податки на цифрові послуги, які низка країн встановила щодо американських технологічних гігантів. За його словами, ці податки «дискримінують американські технології» та водночас створюють переваги для великих китайських корпорацій.
Про це повідомляє Bloomberg.
Трамп наголосив, що якщо відповідні збори не буде скасовано, він ініціює введення додаткових мит на експорт товарів із цих країн до США, а також може обмежити постачання американських високих технологій і напівпровідників.
Заява президента стала ще одним викликом для торговельних партнерів США. Лише у серпні країна вже оголосила нові тарифи проти десятків держав. Трамп послідовно критикує цифрові податки, які, на його думку, несправедливі щодо таких компаній, як Amazon, Alphabet (Google) та Meta.
США й без того застосовують низку експортних обмежень у сфері напівпровідників, зокрема щодо продукції NVIDIA, яка вважається стратегічно важливою для національної безпеки.
Його заява пролунала після підписання спільної декларації США та ЄС, де сторони домовилися не вводити мита на електронні транзакції та спільно протидіяти «необґрунтованим торговельним бар’єрам». Водночас Євросоюз наголосив, що не планує змінювати власне цифрове законодавство — Digital Markets Act та Digital Services Act.
Цього літа Канада відмовилася від запровадження цифрового податку, а Велика Британія залишила чинним свій 2% збір із доходів інтернет-платформ.
Нагадаємо, Трамп планує ввести нові мита на імпорт чипів та напівпровідників
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com





