Європа відстає від темпів накопичення газу перед зимою – Bloomberg

Фото: Bloomberg
Глобальна конкуренція за скраплений природний газ ускладнює підготовку Європи до опалювального сезону. Через проблеми із судноплавством в Ормузькій протоці регіон відстає від звичних темпів накопичення запасів, тоді як азійські країни активно скуповують доступні партії СПГ, повідомляє Bloomberg.
Тривалі перебої з постачанням можуть мати значні економічні наслідки. За оцінкою енергетичної консалтингової компанії Baringa Partners, зростання цін на газ та електроенергію здатне спричинити скорочення економік Великої Британії та Європи наприкінці року.
Конкуренція за СПГ може зірвати стратегію європейських країн, які відкладали зимові закупівлі до відновлення руху через Ормузьку протоку.
Уряди та енергетичні компанії завершили попередню зиму з упевненістю, що можуть не поспішати з поповненням сховищ, хоча запаси опустилися до найнижчого рівня з 2022 року.
Після початку війни в Ірані наприкінці лютого ціни на газ різко зросли. Трейдери розраховували, що дипломатичне врегулювання дозволить відновити постачання через Ормузьку протоку, якою проходить близько п’ятої частини світових поставок СПГ.
Майже через п’ять місяців такий розрахунок виглядає дедалі ризикованішим. Бойові дії на Близькому Сході знову посилилися, а ціни на газ наближаються до найвищих показників від початку конфлікту.
Водночас покупці з Китаю, Пакистану та інших країн Азії скуповують доступні партії СПГ, щоб компенсувати втрату поставок із Катару. Через це частину вантажів, на які могла розраховувати Європа, перенаправляють до інших регіонів.
Одним із ключових питань залишається можливе втручання урядів у закупівлю газу, якщо Ормузька протока й надалі буде закритою. Це може спричинити цінову конкуренцію між Європою та Азією.
За оцінкою Bloomberg, Європа, ймовірно, зможе накопичити достатні запаси газу на зиму. Водночас головним ризиком залишається його вартість і здатність домогосподарств та промисловості витримати нове зростання рахунків за опалення й електроенергію.
Учасники ринку вважають, що Європейському Союзу необхідно вже зараз збільшувати закупівлі, щоб досягти встановлених цілей із наповнення сховищ.
Морські поставки скрапленого природного газу наразі на 27% нижчі, ніж торік. Водночас імпорт до Азії зріс, що залишає Європі менше альтернативних джерел постачання.
До слова, податкова назвала платежі, термін сплати яких завершується 30 липня.
Юлія Люшньова - pravdatutnews.com





