Знимок вмираючої зірки до свята Хелловіну (фото)

Знимок вмираючої зірки до свята Хелловіну (фото)
Космічний телескоп "Hubble" зазнимкував згасаючу зірку.

Про це повідомляють в UNN.

Космічний телескоп "Hubble" отримав найдокладніший на сьогодні знімок зірки CW Leonis, що вмирає, розташованої на відстані 400 світлових років від Землі в напрямку сузір'я Лева. Її світло пробивається через щільні хмари газу та пилу, які утворені зовнішніми шарами CW Leonis, викинутими у простір, інформує УНН.

Деталі

CW Leonis є вуглецевою зіркою – червоним гігантом, в атмосфері якої вуглець переважає над киснем. За оцінками астрономів, спочатку CW Leonis перевершувала Сонце за масою в 3-5 разів, проте до поточного моменту вона "схудла" приблизно на третину.

Вік навколишньої зірки оболонки становить не менше 69 тисяч років, а її неоднорідність і складна структура обумовлені або магнітним циклом CW Leonis, що призводить до періодичного збільшення викиду речовини, або поки невиявленим компаньйоном.

ZN.ua розповіли про найстарші зірки у нашій галактиці. 

Японські астрономи за допомогою найпотужніших телескопів на Землі виявили зірки, які були сформовані всього через 250 мільйонів років після Великого вибуху, тобто набагато раніше, ніж передбачалося до цього. Як повідомляє Science Alert, ці зірки з'явилися тоді, коли вік Всесвіту становив лише 2% від теперішнього.

Видання підкреслює, що вченим вдалося побити кілька рекордів: виявлені зірки є найстарішими з відомих на динний момент. Крім того, дослідникам вдалося виявити кисень на відстані 13,28 мільярдів світлових років від Землі, що є найстарішим свідченням існування цього газу у Всесвіті.

У ході дослідження вчені використали комплекс радіотелескопів Atacama Large Millimeter Array в Чилі. Вчені виявили в сигналі, отриманому обладнанням, сліди присутності нейтральних атомів кисню, який утворюється в надрах зірок і потрапляє в міжзоряне середовище на фінальній стадії їхнього існування. Атоми іонізуються при впливі випромінювання від інших зірок і починають випускати світло в інфрачервоній області спектра. Через розширення Всесвіту радіація, яка проходить до Землі, стає мікрохвильовою.

В результаті їм вдалося виявити галактику MACS1149-JD1. На думку вчених, вже 13,28 мільярда років тому в галактиці народжувалися і вмирали цілі покоління зірок.

Ярина Самарик - pravdatutnews.com

 

Читайте також
Черговий фейк для дестабілізації ситуації (відео)
У СБУ повідомили, що ні силовики, ні поліцейські такої інформації не поширювали. Подібними повідомленнями хочуть загострити ситуацію на мирних територіях.
На честь українського вченого-винахідника Х-променів Івана Пулюя назвали планету На честь українського вченого-винахідника Х-променів Івана Пулюя назвали планету
Іменем визначного українського фізика та винахідника Х-променів родом з Тернопільщини Івана Пулюя назвали малу планету.
Loading...
Load next