"Сирський - генерал-реформатор, який творить нову армію в горнилі війни" - експерт

"Сирський - генерал-реформатор, який творить нову армію в горнилі війни" - експерт

Військовий експерт Мар'ян Ощановський опублікував аналітичний допис, в якому високо оцінив діяльність Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського щодо оборони країни та реформування армії.

Попри складнощі війни, він невпинно працює над глибокими структурними змінами задля створення нової моделі Збройних Сил відповідно до євроатлантичних стандартів, - наголошує Ощановський.

Експерт вказує, що вже зараз здійснюється оптимізація штатної структури Генштабу, зменшення його невластивих функцій та посилення органів військового управління, які безпосередньо керують військами в районах бойових дій.

 У цьому контексті особлива увага приділяється формуванню ефективних Сил безпілотних систем, важливість яких яскраво продемонструвала війна, - підкреслює він новаторські зусилля Сирського.

Протягом цих трьох місяців він продемонстрував вміння швидко адаптувати плани та напрацювати нові підходи відповідно до ситуації на фронті, - пише Ощановський.

Він наводить приклад успішної оборони Харківщини: 

Сирський вчасно відреагував на спробу росіян прорватися до Вовчанська та Липців, змінивши тактику та не дозволивши противнику просунутися далі.

Водночас експерт відзначає стратегічний хист Сирського:

Бої на Донеччині відбуваються згідно з його планами щодо утримання плацдармів та виснаження ворожих угруповань.

Найбільше Ощановський вражений здатністю Головнокомандувача поєднувати ведення оборони з масштабними реформами армії: 

Сирський як ніхто інший поєднує якості хисткого польового воєначальника та прозорливого реформатора.

Його талант стратега, оперативність як тактика та залізна воля реформатора дають впевненість, що Україна здобуде перемогу, - підсумовує автор.

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next