Львівські активісти хочуть розв'язати питання з житлом для переселенців з тимчасово окупованих територій та бійців АТО
У 2018 році Кабінет міністрів прийняв 280 постанову, згідно з якою учасники бойових дій, які до цього проживали на окупованих землях мають право отримати житло на території України. На той момент було зареєстровано близько 70 таких осіб. Наразі таких людей налічується понад 3 тисячі. Артем – один із них. Чоловік 4 роки тому переїхав з родиною до Львова. Потім потрапив до армії та згодом був демобілізований. Він – один із перших в черзі на отримання житла. Однак розповідає, що й досі чекає, бо є велике недофінансування зі сторони влади в межах згаданої постанови. 2 роки тому на неї виділили лише понад 25 мільйонів гривень.
Переселенець з Луганська Артем зазначив: "На 2019 рік виділили знову 25 мільйонів та додали ще трішки. Лише на цей рік, після акції під офісом президента з голодуванням, додали ще 248 мільйонів. Це біля 10% від загальної потреби. Тобто якщо так рахувати, то 40-річній людині, можливо, нададуть житло через 10 років".
Загалом же, щоб забезпечити житлом усіх ветеранів АТО, які до цього проживали на окупованих територіях потрібно орієнтовно 3 мільярди гривень. Однак існує й інша проблема, яку не взяли до уваги у цій постанові й може спіткати родини ветеранів.
"Серед нас багато людей, які мають вади зі здоров’ям, що пов’язані саме з бойовими діями. І вони просто помирають, а після цього їхня родина у повному складі вилітає з цієї постанови й опиняється на положенні звичайних переселенців без пільг. Це літні батьки літні, дружини, діти", - додав Артем.
Учасники бойових дій додають, зараз до Львова, надійшло лише 6,5 мільйони гривень на придбання житла такою категорією осіб. Кошти згодом надійдуть на особисті рахунки переселенців. Однак, щоб їх витратити треба мати спеціальний дозвіл і існує дуже багато специфічних умов, за якими його можна отримати. Люди, натомість, сприймають переселенців дуже добре і намагаються усіляко їм допомогти, бо розуміють, що довелося витримати на окупованій території. І, як не дивно, але за понад 6 років війни, ця категорія осіб й досі вважається лише внутрішньо переміщеними.
Мер окупованого міста Олександрівськ Микола Греков пояснив: "Люди втратили все внаслідок російсько-української війни. Ми є постраждалими від агресії ворога. І люди можуть потрапити додому, тому що вони можуть втратити життя, бо для них це вирок. І нас 7 рік називають внутрішньо переміщеними особами. Ну це ганьба!"
Пан Микола розповів, що зараз він разом з іншими небайдужими збирається 1 вересня мітингувати у Києві під стінами Верховної ради, щоб зрештою влада виділила додаткові кошти на будинки для ветеранів. Та разом з тим, наголошує, щоб до переселенців влада ставилася конституційно, а не як до тимчасових гостей.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.