У Львові відбувся страйк з метою припинення будівництва сміттєпереробного заводу

У Львові відбувся страйк з метою припинення будівництва сміттєпереробного заводу
Вони називають його екологічним геноцидом – можливе зведення сміттєпереробного заводу на Пластовій опинилося в епіцентрі судових тяганин між громадою та владою.

Вони називають його екологічним геноцидом – можливе зведення сміттєпереробного заводу на Пластовій опинилося в епіцентрі судових тяганин між громадою та владою. На попередніх засіданнях Феміда задовольнила звернення львів’ян проти будівництва цього комплексу, тепер місцеві хочуть скасувати дозвільний документ виконавчого комітету, який і затверджує містобудівні умови для спорудження механіко-біологічного заводу на території міста.

Львів'янка Марія Жатковська каже: "Це буде просто величезна катастрофа і злочин проти людства. Це буде екоцид, який Садовий влаштовує у Львові".

"Пан Садовий, який обіцяв, що жодного заводу в місті не буде, бо це катастрофа, тепер забув про свої слова та обіцянки", - додає місцева жителька Ірина Добрянська.

"Завод повинен бути, але має бути не в тому місці, де цього не дозволяють екологічні обставини. Львів - маленьке місто, що 13 км діаметром, тому відходи буде добре чути й на Сихові", - запевняє львів'янка Лариса Підгірна.

Люди переконані: земельна ділянка для спорудження сміттєвого вибрана нелогічно, адже є порівняно малою для таких потужностей. Близькість із очисними спорудами і так відчутна для жителів наближених районів, кажуть місцеві. Тож зведення подібного комплексу, на їхню думку, завдасть ще більшої екологічної шкоди. 

"Та технологія, яку вони пропонують, а саме механіко-біологічний комплекс, не може розташовуватися у місті, тому що це просто сортування. Цей об’єкт мав би розташовуватися на березі річки Полтва, а якщо подивитися в план, то там не тільки на березі, а й на їх території протікає цей потік, який попадає в Полтву, і, відповідно, всі ці фільтрати разом з водою і ґрунтом попадатимуть в річку", - пояснює Марія.

Як львів’яни, так і позивач цієї судової справи виступають не проти заводу, а за те, щоб його спорудили на безпечній для людей відстані.

Позивач Юрій Дудич зазначає: "Складається таке враження, що міськвиконком бажає зробити в місті Львові якусь невеличку бомбу. Місто Львів розбудовується, де будемо розширяти будівництво очисних споруд чи виносити їх за межі міста в майбутньому?" 

Нині суд по цій справі розглядав декілька клопотань: зробити засідання абсолютно відкритим і транслювати в режимі-онлайн, зробити розгляд справи колегіальним, тобто залучити до слухань трьох суддів, та викликати на допит всіх членів виконкому.

"Судовий процес у даній справі розділився на два напрямки. Перший – це зупинити будівництво сміттєпереробного заводу. Ми його втримали. Щоб здобути додаткових процесуальних прав виконавчий комітет ЛМР сьогодні хотів протягнути в справу свою людину", - стверджує представник позивача та адвокат Андрій Петришин.

Адвокат позивача переконаний, що залучення третьої особи у цю судову справу надасть їй можливість оскаржувати усі рішення, які були в процесі. У міській раді тим часом запевняють, що містобудівні умови та обмеження на спорудження заводу ТПВ видані законно і правильно.

Разом із тим, директорка юридичного департаменту Львівської міськради пояснює: "Містобудівні умови та обмеження характеризують три ознаки майбутнього об’єкта: плями забудови майбутніх земель, відстані від сусідніх об’єктів і відповідній містобудівній документації. Ми вважаємо, що ті всі параметри відповідають чинному законодавству".

Як розвиватимуться події надалі, інформуватимемо вас надалі, адже розгляд справи відклали на 10 днів.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Стала відома дата другого туру виборів на посаду голови Львівської ОТГ
Відбудуться вони 22 листопада. Міська ТВК оприлюднила офіційні результати першого туру.
Вашингтон передав Україні другу партію військової допомоги: літак вже прибув у Бориспіль Вашингтон передав Україні другу партію військової допомоги: літак вже прибув у Бориспіль
Перша партія оборонної допомоги з США прибула в Україну в ніч на 22 січня.
Loading...
Load next