Львівські політологи про народний референдум

Львівські політологи про народний референдум
«Бути чи не бути?». Тепер відповідь на це запитання лягає на плечі народу. Таке обіцяне народовладдя тепер впроваджуватимуть в Україні.

«Бути чи не бути?». Тепер відповідь на це запитання лягає на плечі народу. Таке обіцяне народовладдя тепер впроваджуватимуть в Україні.

Зазначимо, згідно з законопроєктом, ініціювати референдум може президент, якщо питання стосуються змін до конституції чи ВР. А якщо змін території України або ж за наявності 3 млн, його може вимагати народ. Виноситися може лише 1 питання 1 раз на рік. На конституційність його перевірятиме КСУ.

Одні переконували у необхідності такого закону, інші вбачали у ньому чимало ризиків. Фахівці кажуть, саме узаконення процесу референдуму немає нічого поганого, але є певні побоювання.

"Інститут референдуму є дієвим елементом демократії тільки у тих умовах, коли населення країни є політично підкутими, свідомими та можуть приймати дійсно конструктивні рішення стосовно країни", - розповів у коментарі ПравдаТУТ Львів політолог Микола Бучин.

В історії є випадки як і хороших, так і поганих референдумів. За словами юристки Марії Романюк, важливо, щоб цей інструмент народовладдя не перетворився в інструмент узурпації влади.

"Також є ризик, щоб Верховна Рада завуальовано не переклала відповідальність за прийняття важливих рішень на громадян", - додає фахівець.

Цілі та наміри, які насправді несе в собі узаконення референдуму, будуть відомими згодом, пояснює фахівець.

За законопроєкт у другому читанні проголосували 255 народних обранців, серед яких майже уся фракція «Слуги народу», «Довіра» та 9 позафракційних депутатів. Решта політсил або утрималися, або проголосували проти.

https://www.youtube.com/watch?v=SivktEop6RE

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Список країн, для яких ЄС відкриває кордони з 1 липня
Нові дані з посиланням на джерела у дипломатичних колах оприлюднили європейські медіа. В оновленому переліку України немає. Разом з тим вона відсутня і в так званому «червоному» списку.
Уряд Німеччини виступив проти повернення Росії до G7 Уряд Німеччини виступив проти повернення Росії до G7
Німеччина відкидає пропозицію Трампа щодо повернення Росії до G7
Loading...
Load next