Напад на "Енергоатом" розслідують як екоцид та терористичний акт

Напад на "Енергоатом" розслідують як екоцид та терористичний акт
СБУ та Офіс Президента організували проведення слідчих дій для фіксації злочинів та їх наслідків.

Цієї ночі збройні сили РФ напали на Запорізьку атомну електростанцію в Енергодарі. Це найбільша АЕС в Європі і шоста в світі. Ворожий обстріл спричинив пожежу і загрозу ядерного вибуху, наслідком якого може бути екологічна катастрофа світового масштабу. Офіс Генпрокурора та Служба безпеки України розпочали розслідування за фактом вчинення екоциду та терористичного акту.

Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на Офіс Президента.

Зауважимо, міжнародне право забороняє військове або будь-яке вороже використання засобів впливу на природне середовище.

Згідно з Женевською конвенцією, установки і споруди, що містять небезпечні сили, а саме: греблі, дамби й атомні електростанції, — не повинні ставати об'єктами нападу. Втім, агресор, не гребує обстрілом житлових масивів, шкіл, садків, лікарень і майже щодня вдається до атак на об’єкти підвищеної небезпеки.

Нагадаємо, в перший же день війни, російські війська захопили Чорнобильську атомну електростанцію. Наразі вони незаконно утримують персонал ЧАЕС. Через пересування ворожої важкої техніки порушено верхній шар ґрунту на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення після Чорнобильської катастрофи. В повітря піднявся радіоактивний пил. За даними Автоматизованої системи радіаційного контролю, в зоні відчуження показники збільшилися від 4,6 до 15,7 раза у порівнянні із середньорічними.

Фото: "Сегодня"

Також внаслідок обстрілу території пункту заховання радіоактивних відходів київської філії "Об’єднання Радон" у Києві було виведено з ладу Автоматизовану систему радіаційного моніторингу.

Крім цього, агресор здійснив навмисний напад та обстріл нафтобази у с. Крячки Васильківської громади Київської області. Пожежа на ній призвела до масового забруднення атмосфери шкідливими речовинами та забруднення землі бензопіреном з потраплянням до підземних вод. За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України екологічні збитки від цієї пожежі складають 810 млрд грн. Також збройні сили РФ обстріляли та спричинили пожежі на нафтобазах в м. Охтирка Сумської області та в м. Чернігові.

Ворог скидає на голови нашим дітям ракети, відбирає життя, залишає без даху, води, тепла та світла, і одночасно всіляко намагається отруїти нас та спричинити крім війни ще і екологічні катастрофи, - наголосили в ОП.

За кожним таким фактом Офіс Президента спільно з СБУ розпочали кримінальні провадження. Зокрема організовано проведення слідчих дій для фіксації злочинів та їх наслідків.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
В Енергоатомі повідомили, що всі українські АЕС продовжують стабільно працювати В Енергоатомі повідомили, що всі українські АЕС продовжують стабільно працювати
Вчора в МАГАТЕ заявили, що співробітники ЧАЕС не мають умов для відпочинку, що позначається на їх роботі.
"Гроші пішли, продані, спи***ні": "Схеми" оприлюднили розмови призначеного за Зеленського керівника підприємства "Енергоатома" про зрив запуску об'єкта в Чорнобилі "Гроші пішли, продані, спи***ні": "Схеми" оприлюднили розмови призначеного за Зеленського керівника підприємства "Енергоатома" про зрив запуску об'єкта в Чорнобилі
За даними журналістів, 28 грудня 2020 року у Києві відбулася нарада в офісі компанії "Атомпроектінжиніринг" - відокремленого підрозділу державної компанії НАЕК "Енергоатом", яка є оператором усіх українських атомних електростанцій.
Loading...
Load next