Ситуація на ЧАЕС: погіршення екологічної ситуації та працівники в заручниках

Ситуація на ЧАЕС: погіршення екологічної ситуації та працівники в заручниках

Державна інспекція ядерного регулювання України повідомляє про перевищення рівня радіації у Чорнобилі.

Станція Чорнобильської АЕС була захоплена окупантами ввечері 24 лютого. Протягом усього дня російські диверсанти намагалися вчинити теракт в зоні відчуження і спровокувати екологічну катастрофу.

Дані з Автоматизованої системи радіаційного контролю зони відчуження, які доступні в режимі онлайн, свідчать про перевищення контрольних рівнів потужності дози гамма-випомінювання (червоні точки) на значній частині пунктів спостережень, – йдеться у повідомленні.

Спочатку було зазначено, що внаслідок окупації та бойових дій встановити причини зміни показників радіаційного фону у зоні відчуження поки неможливо, але пізніше Держінспекція надала нові дані.

Такі коливання показників датчиків Аскро, фахівці Екоцентру пов'язують з порушенням верхнього шару ґрунту внаслідок руху великої кількості важкої військової техніки через зону відчуження та підняттям у повітря забрудненого радіоактивного пилу, - уточнити в інспкції.

Стан ядерних установок та інших об'єктів ЧАЕС — без змін.

Що з працівниками?

Радниця міністра з питань зони відчуження в Міністерстві захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Лала Тарапакина своєю чергою розповіла, яка ситуація на ЧАЕС станом на сьогоднішній ранок.

ЧАЕС. Фактично, працівники станції є заручниками зараз. Але в першу чергу — заручниками свого професіоналізму і совісті. Це об'єкт, який не можна покинути, щоб не відбувалося, - повідомила вона.

Також Тарапакіна додала, що зараз обстановка на ЧАЕС спокійна і станція працює.

Станція працює. Все тихо. Працівники поснідали та розійшлися по робочих місцях. Наші колеги та друзі зі станції просять не панікувати й не дзвонити їм кожну хвилину. Всі живі та цілі, - додала радниця.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Шар сягає 15-ти сантиметрів: на Одещині тисячі мертвих креветок викинуло на берег (фото) Шар сягає 15-ти сантиметрів: на Одещині тисячі мертвих креветок викинуло на берег (фото)
На берег Хаджибейського лиману, що під Одесою, викинуло тисячі мертвих креветок. Шар мертвих ракоподібних у деяких місцях досягає 15 сантиметрів.
Вода зеленого кольору: біля берегів Одеси "цвіте" Чорне море (відео) Вода зеленого кольору: біля берегів Одеси "цвіте" Чорне море (відео)
Мікроскопічні бактерії-водорості розмножилися у такій кількості, що пофарбували воду Чорного моря в яскравий зелений колір.
Найстрашніша аварія сучасності: 35 річниця Чорнобильської катастрофи Найстрашніша аварія сучасності: 35 річниця Чорнобильської катастрофи
В ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася найбільша техногенно-екологічна катастрофа ХХ століття.
Loading...
Load next