Росія бомбардує Україну і провокує голод у світі, — Боррель

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель звинуватив Росію у спробах списати на західні санкції продовольчі проблеми, які сама ж створила війною проти України.
Про це повідомив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель після засідання міністрів закордонних справ країн блоку, говорячи про дезінформацію з боку РФ, передає Європейська правда.
Російська дипломатія активно намагається перекладати провину у питанні санкцій. Спершу була "вакцинна дипломатія", тепер почалася своєрідна "продовольча дипломатія". Росія намагається пояснювати санкціями дефіцит з продовольством і зростання цін, а насправді це не санкції - це наслідок того, що РФ скидає бомби на українські поля, а російські військові кораблі блокують десятки суден, навантажених пшеницею, які не можуть вийти з українських портів. Вони руйнують склади із зерном і не дають можливості експортувати його… Вони бомбардують Україну і провокують голод у світі. Тож годі звинувачувати санкції - це російська армія винна у дефіциті продукції, - підкреслив високий представник ЄС.
Також Жозеп Боррель заявив, що міністри закордонних справ країн ЄС поки не прийняли конкретного рішення щодо можливості запровадження заборони на імпорт нафти та газу з Росії, проте дискусія щодо цього триватиме, передає "Інтерфакс-Україна".
Потрібно буде оцінити наслідки цих санкцій для російської економіки, і ми продовжимо дискусії з метою визначити, що ми ще можемо запропонувати. Ні на що немає табу. Зокрема, включаючи санкції на нафту і газ. Навіть якщо сьогодні жодне рішення і не було прийнято, – сказав голова європейської дипломатії.
Він уточнив, що наразі лише відбулася спільна дискусія з цього питання.
Боррель зазначив, що необхідно розрізняти підходи до нафти та газу. За його словами, у 2021 році нафтовий імпорт до ЄС за вартістю вчетверо перевищував газовий і у подальших санкціях ЄС має намір почати саме з нафти, яку, до того ж, простіше замінити.
Водночас Боррель наголосив, що ЄС продовжуватиме підтримувати Україну.
Ми продовжимо надавати військову допомогу, у цьому немає нічого нового, ми продовжимо робити це тими засобами, які ми маємо, – сказав він зазначивши, що ЄС "надасть таку підтримку, на яку він тільки здатний".
Він також повідомив, що до фінансування потреб України на рівні ЄС приєдналися самі країни-учасниці союзу.
Якщо не вистачить і цього, то ми розглянемо (цю проблему, – ред.) знову та додамо ще, – заявив Боррель.
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com





