Україна розпочне тіснішу співпрацю з країнами Африки, – Зеленський (відео)

Україна розпочне тіснішу співпрацю з країнами Африки, – Зеленський (відео)

Україна прагне розширювати зв’язки з країнами Африки й почала цей процес іще до повномасштабного вторгнення Росії на нашу територію. На цьому наголосив Президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі з африканськими журналістами, зокрема з представниками ЗМІ з Нігерії, ПАР, Кенії та Гани.

Про це пише ПравдаТУТ News з посиланням на пресслужбу ОП.

Ми в Україні змінюємо цю політику. І почали її змінювати до початку повномасштабної війни з боку Росії. Навіть під час війни я призначив спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки. Ми хочемо розширювати наші зв’язки. Для нас це дуже важливо. Ми також прагнемо знаходити для себе різні галузі для інвестування, – розповів Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що восени заплановане турне міністра закордонних справ України державами Африки.

Я не можу зараз зробити цього через війну. Планував до війни, і впевнений, що після війни це зроблю, – додав він.

Глава держави нагадав, що вже після початку повномасштабного вторгнення Росії провів телефонні розмови з лідерами багатьох африканських країн.

Ми змогли підняти цей пласт, про який раніше забувала наша дипломатія. І я вважаю, що це спільна проблема України й країн Африканського континенту, що ми не наблизилися один до одного за роки незалежності нашої держави, – сказав Президент.

Володимир Зеленський переконаний, що в майбутньому Україна та держави Африки матимуть багато спільних економічних проєктів. За його словами, наша держава готова бути гарантом продовольчої безпеки африканських країн. Україна також прагне до культурного обміну. Крім того, наша держава має одну з найрозвиненіших IT-індустрій у світі, дуже високий рівень цифрових послуг для населення й готова ділитися цим досвідом.

Я вважаю, що Африканський континент – це недооцінена територія, недооцінені країни й потенціал людей. Тому що я знаю, наскільки недооцінений також наш край і наші люди. І зараз через блокування портів увесь світ побачив, скільки всього робила Україна і скільки вона може зробити, – резюмував Глава держави.

Нагадаємо, Зеленський призначив нового очільника Херсонської ОДА.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

 171
 
Читайте також
"В нас тепліше": Єрмак заявив, що радники трьох лідерів "Нормандської четвірки" зустрінуться в Києві "В нас тепліше": Єрмак заявив, що радники трьох лідерів "Нормандської четвірки" зустрінуться в Києві
За словами Єрмака, цього тижня він вже розмовляв з нормандськими радниками напередодні їхнього візиту до Москви.
Черговий фейк: Прем'єр-міністр Ізраїлю не пропонував Україні прийняти умови путіна Черговий фейк: Прем'єр-міністр Ізраїлю не пропонував Україні прийняти умови путіна
Раніше з'явилась інформація, що Нафталі Беннет начебто порекомендував президенту України Володимиру Зеленському прийняти умови Росії щодо припинення війни.
Зеленський скликає нове засідання РНБО: коли відбудеться Зеленський скликає нове засідання РНБО: коли відбудеться
В Офісі президента назвали дату.
Loading...
Load next