Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу
![Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2022/12/01/photo_2022-11-30_21-26-22.jpg)
Німецький Бундестаг 30 листопада проголосував за резолюцію, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу.
Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не лише її зерновиробничі регіони. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію, - йдеться у документі.
Документ наголошує, що примусовий голод також був спрямований на "політичне придушення української національної свідомості". Масові смерті від голоду не були наслідком неврожаю, а є відповідальністю політичного керівництва Радянського Союзу на чолі з Йосипом Сталіним.
Голодомор припав на час наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, жорстокість яких була немислимою до того часу. До них належать Голокост європейських євреїв в його історичній унікальності, воєнні злочини Вермахту і сплановане вбивство мільйонів невинних цивільних осіб в рамках расистської німецької війни на винищення на Сході, за які Німеччина несе історичну відповідальність, – йдеться у резолюції.
Депутати закликають федеральний уряд пам'ятати про жертв Голодомору та сприяти його міжнародному розголосу - наприклад, через освітні пропозиції. Уряд також має протидіяти "будь-яким спробам запуску односторонніх російських історичних наративів".
У Бундестазі під час голосування були присутні посол України в Німеччині Олексій Макеєв та колишній посол, а нині заступник глави МЗС Андрій Мельник.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com
![У Криму окупанти розгорнули масштабний військовий табір (фото)](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/04/18/650x317.jpg)
![Зеленський разом із Меркель та Макроном закликали Росію відвести свої війська від України](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/04/16/merkel.jpg)
![У Єлисейському палаці почалася зустріч Зеленського та Макрона](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/04/16/748375846749586.jpg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)