ЄС планує використати 500 млн євро для виробництва боєприпасів для України

ЄС планує використати 500 млн євро для виробництва боєприпасів для України

Європейський Союз може виділити 500 мільйонів євро для виробництва боєприпасів калібру 155 мм для подальшої передачі їх Україні. Про це заявила єврокомісар з питань фінансових послуг, фінансової стабільності та ринків капіталу Мейрід Макгіннес на засіданні у Європарламенті напередодні.

Єврокомісар розповіла, що міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Україні необхідно терміново забезпечити стабільне постачання артилерійських боєприпасів калібру 155 міліметрів. За її словами, ця нагальна потреба "вимагає скоординованої європейської відповіді". 

Потенціал промисловості ЄС для виробництва 155-міліметрових боєприпасів залишається значним. Нам потрібно його розкрити... Наші промислові цілі чіткі: скоротити час виробництва та збільшити обсяги виробництва. І перш за все: забезпечте якнайшвидшу доступність необхідних обсягів, - повідомила Макгіннес.

Вона додала, що зараз розглядають всі варіанти, включаючи використання бюджету ЄС, якщо це буде потрібно.

Ми подали на розгляд посилення європейської оборонної промисловості через загальний закон про закупівлі (EDIRPA). Цей короткостроковий інструмент із 500 млн євро може бути використаний для прискорення промислового виробництва необхідних боєприпасів. Підтримка Європейського парламенту для досягнення швидкої згоди буде важливою, - зауважила єврокомісар, і додала, що Єврокомісія також готова у разі потреби мобілізувати інші ресурси.

Нагадаємо, що у Раді планують візит до США для лобіювання передачі Україні F-16.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 26
 
Читайте також
Росія назвала Шевченка російським поетом: відповідь МЗС
МЗС України відреагували на заяву російських пропагандистів про відношення постаті Тараса Шевченка та його творчості до Росії. Українські дипломати назвали це маніпулятивним і зухвалим посяганням країни-агресора на спадщину поета.
Ненормальна військова активність на Донбасі: сенат США ухвалив резолюцію на підтримку України Ненормальна військова активність на Донбасі: сенат США ухвалив резолюцію на підтримку України
Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Російська Федерація може вдатися до провокації для вторгнення в Україну.
Loading...
Load next