Китай допомагає Ірану у виготовленні ракет – Financial Times

Китай допомагає Ірану у виготовленні ракет – Financial Times
Два іранські вантажні судна найближчими тижнями вирушать з Китаю до Ірану з вантажем перхлорату натрію – важливого хімічного інгредієнта для виробництва ракетного палива

Два іранські вантажні судна найближчими тижнями вирушать з Китаю до Ірану з вантажем перхлорату натрію – важливого хімічного інгредієнта для виробництва ракетного палива.

Про це повідомляє Financial Times.

За інформацією джерел, судна Golbon і Jairan під іранським прапором перевозитимуть понад 1000 тонн перхлорату натрію, який використовується для створення твердого ракетного палива. За словами чиновників, з цієї кількості можна отримати 960 тонн перхлорату амонію, що становить 70% палива для твердопаливних ракет, чого достатньо для заправки 260 іранських ракет середньої дальності, таких як "Хейбар Шекан" або "Хадж Кассем".

Перхлорат амонію контролюється Режимом контролю за ракетними технологіями. За даними чиновників, хімікати призначені для Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).

За даними Financial Times, 34 20-футові контейнери з хімікатами були завантажені на судно "Голбон", яке вже вийшло з китайського острова Дайшань. Очікується, що "Jairan" вийде з Китаю з 22 контейнерами на початку лютого. Обидва судна прямують до іранського порту Бандар-Аббас без заходу в інші порти.

Чиновники відмовились коментувати, чи знав Пекін про ці постачання. Посольство Китаю в США заявило, що "не знайоме" з ситуацією та запевнило про підтримку миру та стабільності в регіоні. Іранський уряд також відмовився від коментарів.

Колишній аналітик ЦРУ Денніс Вайлдер зазначив, що Китай давно продає зброю Ірану, а з 1990-х років надає значну допомогу в розробці балістичних ракет. За його словами, мотивація Китаю сьогодні включає можливу допомогу Ірану у виробництві ракет для російських військових зусиль в Україні, спільну протидію "гегемонізму США" та закупівлю іранської нафти зі знижками.

Нагадаємо, Іран вивів свої основні сили з Сирії після падіння режиму Асада

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Литва оголосила трьох китайських дипломатів персонами нон грата Литва оголосила трьох китайських дипломатів персонами нон грата
У МЗС наголосили, що Литва «завжди була і залишається відкритою до конструктивного діалогу для вирішення двосторонніх питань за взаємною згодою»
Loading...
Load next