Які штрафи можуть світити українцям за викинутий недопалок?

Замість неповних дев’яти гривень – понад дві тисячі. У Верховній Раді вирішили серйозно взятися за безкультур’я на вулицях і суттєво підвищити штрафи за викинуті недопалки або дрібне сміття. Адже зараз покарання за таке порушення вважають «смішним» і майже не врегульованим. Патрульним важко оштрафувати когось за куріння у недозволеному місці, що ж казати про засмічення недокурками.
Старший лейтенант поліції Олександр Гунчерюк зазначає: «Під час патрулювання в нас найчастіше відбувається фіксація цього порушення на стаціонарних зупинках громадського транспорту, а також на дитячих майданчиках – це найпоширеніші випадки, де громадяни нехтують цим правилом».
Нагадаємо, що окрім зупинок громадського транспорту та дитмайданчиків, курити заборонено у таксофонах, ліфтах, під’їздах, підземних переходах, на території закладів навчання та охорони здоров’я, а ще в приміщеннях як культурного, так і державного призначення. Лише з початку року патрульні зафіксували понад три тисячі таких порушників.
Старший лейтенант поліції Олександр Гунчерюк розповідає про штрафні санкції: «Передбачена санкція штрафу від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить від 51 до 170 гривень».
За дрібне засмічення довкілля штрафні санкції такі ж, а місцями - ще менші. Якщо викинете якийсь непотріб з потягу і вас спіймають «на гарячому», то доведеться сплатити знову-таки до 170 гривень, а от викидати сміття з автомобіля вам вартуватиме лише 17 гривень. Тому законопроєкт і покликаний підвищити пеню до такого рівня, щоб люди боялися смітити.
Юристка Лілія Баюш розповідає: «Взагалі цей законопроєкт регулює всю сферу управління відходами і в тому числі включає відповідальність за сміття, власне, кидання недопалків. Реальні штрафи попри те, що вони дуже мізерні, застосовуються дуже рідко, що передбачає законопроект, в основному це збільшується від 1700 і до двох з половиною тисяч гривень, тобто від 100 до 150 неоподаткованих мінімумів».
Юристи без перебільшень вважають, що нові штрафи хочуть прирівняти до європейських.
«Країна підписала відповідні договори і має привести своє законодавство до законодавства у цій сфері до країн європейського союзу. Фактично, нас зараз зобов’язують посилити відповідальність», - Лілія Баюш, юристка.
Прийняти законопроєкт проти «цигаркового безкультур’я» планують уже восени.
Авторка: Валерія Паненко
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.




