У львівському Малоголосківському парку відбулася дискусія архітекторів
Замість конференц-залів – Малоголосківський парк, замість звинувачень – обговорення перспектив мікрорайону Під Голоском. Провідні архітектори та експерти з містобудування просто неба зібралися на панельну дискусію, щоб поділитися свою візією та досвідом, як життя у цьому районі можна зробити комфортнішим.
Архітектор Марко Савицький зазначив: «Цей формат зустрічі дуже цікавий, тому що він дає можливість чути один одного, дуже часто при спробі комунікувати із мешканцями і містом, з девелоперами немає можливості ні висказатися, ні почути. Цей формат такого діалогу дав більше питань, ніж відповідей і це добре».
Архітектор Михайло Ягольник додав: «Я дуже задоволений цією зустріччю і виступами своїх колег, які внесли в загальну скарбницю дуже якісні і перспективні думки. Я хочу наголосити на одному моменті: для побудови громадянського суспільства, а такий проект під силу громадянському суспільству, тож необхідно наголошувати на культурній складовій».
Саме у спільній праці забудовників, громади та міста можна говорити про якісь позитивні зрушення, наголошують експерти.
Головний архітектор проєктів ДПІ «Містопроект» Юрій Столяров наголосив: «Треба діяти всім якось разом і злагоджено, тому що очікувати, що місто одномоментно прийде і збудує всі вулиці, школи і дитячі садки за раз, то що не було збудовано – це утопія. Виходячи з об’єктивних реалій України і нашого законодавства, яке, на жаль, дає місту акумулювати недостатньо коштів для таких речей».
Те, що в нас спершу зводяться будинки, а потім комунікації та соціальну інфраструктуру – частково данина радянського минулого, зазначають учасники дискусії. Це і є зараз є чи не найбільшою проблемою району Під Голоском. Та водночас цей житловий масив вигідний та привабливий для мешканців своєю близькістю до центру та до транспортної розв’язки.
Богдан Гой, голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України розповідає: «Район Під Голоском це не просто один із житлових девелоперських проектів, а для Львова це унікальний експеримент будівництва вже в першій декаді 21 століття комплексного житлового кварталу».
Також експерти додають: вклад у соціальну інфраструктуру зіграє лише на руку забудовникам, адже такі квартири матимуть кращий комерційний результат.
Урбаніст та громадський активіст Алекс Шутюк наголосив: «Тут по суті якоїсь вулиці, щоб сказати, що це центр активностей кварталу, де відбувається все життя, куди все стягується, я поки що не бачу, тут все якось двори, проїзди і парковки розплановано так, що якогось центру активності немає».
Додамо, що першою такою «перемогою» і вдалою співпрацею між містом і забудовниками вважають якраз Малоголосківський парк, де і відбувалось дійство. Зелену зони вирішили зберегти, щоб створити комфорт місцевим.
Нагадаємо, що створювати парк взялася компанія «Лев Девелопмент». Раніше на цій території жили безхатьки. Та за останній рік зелену зону не просто розчистили, а й почали прокладати перші стежки та навіть споруджувати скульптури із дерева.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.