У Львові відбувся найбільший фестиваль графіті

Яскраві фарби, різкі рухи та за лічені години бетонні конструкції в руках цих молодиків перетворюються на мистецькі об’єкти. Вже вшосте Львів збирає художників з усієї України на фестиваль графіті. Щоб показати свій почерк, для учасників фесту виділили 5 локацій. Свої вуличні полотна митці взялися створювати на міських підпірних стінах.
Учасник графіті-фестивалю Тарас розповів про свій внесок у це дійство: «Малюю я композицію дуже покручену, дикий стиль з англ. мови перекладається. Це свого року розрядка і отримання задоволення, враховуючи той час, що я присвятив малюванню, то це для мене спосіб життя».
Графіті називають закодованим текстом, символіка якого демонструє погляд автора на соціальні, політичні чи громадські зміни , а також перипетії у суспільстві. У межах фестивалю усі учасники намалювали свої нік-нейми. У цих символах, зізнаються, вони не лише самостверджуються, а й демонструють свій хист.
Учасник графіті-фестивалю Костя Стеор наголосив: «Графіті – це спілкування. Я насправді приїхав сюди більше зустріти всіх-всіх, кого я давно не бачив, кого я багато років знаю, хто вже тривалий час у цій справі».
Як у світі, так і в Україні ставлення до подібних стінописів - різне. Хтось прирівнює графіті до мистецтва, а дехто вважає вандалізмом. У цій субкультурі є свої правила, все залежить від відповідальності майстра.
«Я думаю, такий фестиваль потрібен для всієї України у всіх містах для того, щоб показати, як саме потрібно, щоб виглядало графіті і вуличне мистецтво взагалі», - «Seib», учасник графіті-фестивалю
Додамо, що цьогорічний фестиваль зібрав 90 художників з усієї України. Впродовж двох днів вони розмалювали понад тисячу квадратних метрів бетонних поверхонь.
Авторка: Валерія Паненко
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.




