У Львові відреставрували двері-ковбойки
У місті Лева зберегли ще одні історичні двері в будинку на вулиці Поповича, 8. Перед цим тут відреставрували зовнішню браму, а також відновили вітражне засклення.
Історичні двері фахівці відновлювали близько 2 місяців завдяки програмі співфінансування з мешканцями.
"Більшість внутрішніх дверей в історичних будинках Львова виготовлені з хвойних порід дерев, це „м'яке" дерево. Так звані „двері-ковбойки" мають систему відкривання, яка дозволяє відкриватися як всередину, так і назовні, — через цю особливість дверні полотна були сильно понищені і деформовані", — зазначив реставратор Павло Войтович.
В процесі робіт майстри намагалися повторити стару технологію фарбування, яка залишилась на автентичних вікнах будівлі.
Також фахівець додав: "Збереглось дві частинки автентичного кольорового скла, ще декілька ми знайшли по під'їду зібравши це в певну комбінацію. Задля безпеки ми встановили вставку з прозорого скла, щоб мешканці мали змогу побачити чи не стоїть хтось навпроти".
Між іншим, загальна вартість реставрації понад 45 000 гривень, з яких місто оплатило майже 31 600, а іншу частину — мешканці.
Павло Богайчик, директор ЛКП "Бюро спадщини", розповів, що це вже не перший відреставрований об'єкт в цьому під'їзді, раніше в межах програми співфінансування тут було відновлено зовнішню браму. Окрім цього, мешканці будинку відреставрували двері у двір та на балкон.
"Це чудовий приклад збереження спадщини львів'янами", — стверджує Павло Богайчик.
Цього року у місті планують відновити щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% - сплачують мешканці.
Нагадаємо, що у Львові відреставрувати «оливкову» браму. У місті відновили ще одні історичні двері в історичному ареалі, що на вулиці Личаківській, 34.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.