У Львові провели експертну дискусію для розв'язання транспортної проблеми

Як розкоркувати Львів? Рух «ВАРТА» провів експертну дискусію, щоб виокремити першочергові речі для вирішення транспортного колапсу у місті.
Невиконання генерального плану розвитку Львова у транспортній сфері, розвиток інфраструктури та альтернативні засоби пересування містом, а також у загальну проблематику цієї сфери – такі питання обговорили під на зустрічі, на якій зібралися представники громадських організацій та експертів.
Співзасновник громадського руху Ігор Зінкевич зазначив: "Ми стараємося напрацювати програму, яка загалом дасть сукупність виходу з цією ситуації чи то для громадського, чи пішого, чи іншого альтернативного засобів транспорту".
Зокрема, багато питань виникає з громадським транспортом. Оскільки транспорт зайвий в міста є, але нікому сісти за кермо. Бо у людей немає мотивації йти працювати на маршрутах через незадовільні умови праці. Адже водій відповідає і за квитки, і за стан транспортного засобу та інші речі. Однак електронний квиток певною мірою мав би розв'язувати ці проблеми. І хоча гроші на його впровадження вже були виділені, але цей процес постійно затягується.
Також інший співзасновник громадського руху «ВАРТА» Валерій Веремчук пояснив: "Розумію, чому загальмували, бо «чорна готівка» напевно має свій інтерес для того, хто нею розпоряджається. Але поки не буде електронного квитка, то завжди буде конфлікт між водієм та пасажиром. Бо другий має посвідчення, або немає; заплатив, чи ні; отримав квиток, чи не отримав".
Також кричущою проблемою є паркування у Львові. Окрім стихійних стоянок по місту, завантаженість автівками відчувають і мешканці багатоповерхівок, бо на їхніх подвір’ях, внаслідок цієї проблеми, немає де розвернутись. Це стосується і паркомісць для інвалідів: їх мало і не завжди там залишають свої машини люди, які мають право користуватися цією зоною. За цим би мали спостерігати інспектори з паркування.
"Я не можу сказати, що вони погано працюють, їх просто мало на таку площу міста і кількість стихійних і організованих паркомісць. На таку кількість машин і населення 15 інспекторам навіть центр важко обслужити", - запевнив експерт транспортної галузі Сергій Партика.
Тож експерти розроблятимуть методи розв'язання цих проблем. Торкнулися й питання з альтернативними видами транспорту у Львові. Такі як електросамокати. Зараз вони набирають популярності, однак, їх і досі не рахують, як за окрему транспортну одиницю.
Разом із тим, власник компанії мобільної оренди електросамокатів Данило Коць сказав: "Виникає дуже багато конфліктів між користувачами велосипедів, які їдуть по велодоріжці. Вони вважають, що мають перевагу, і я їх розумію. Оскільки електросамокати ще не регулюються. Зараз ми будемо обговорювати питання, як саме це вирішити. А також виносити електросамокати до ПДР".
Це перша із цілої серії експертних дискусій, які проводитиме «ВАРТА». На їх основі представники руху розроблять масштабну програму розвитку міста під назвою «Твій Львів» і окрім транспорту вона охоплюватиме й інші сфери з життя львів’ян.
"Це буде й освіта, і розвиток медицини, і житловий фонд, і багато інших питань, які насправді хвилюють львів’ян. Також залучатимемо експертів з України, які розв'язують ці проблеми, в тому числі мають і закордонний досвід, як такі проблеми вирішують в європейських містах", - повідомляє співзасновник громадського руху «ВАРТА» Валерій Веремчук.
Додамо, такі тематичні зустрічі відбуватимуться впродовж цього тижня. І вже потім згідно з висновками цих дискусій активісти просуватимуть свої ідеї у львівській міськраді.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.


