З початку цього року у Львові зафіксовано 807 звернень жертв насильства

З початку цього року у Львові зафіксовано 807 звернень жертв насильства
Проте більшість людей все ж звикли про це мовчати.    "В нашій країні люди бояться звертатися. Їм соромно визнати, що вони потрапили в ситуацію, коли над ними вчинили насильство.

Проте більшість людей все ж звикли про це мовчати.    

"В нашій країні люди бояться звертатися. Їм соромно визнати, що вони потрапили в ситуацію, коли над ними вчинили насильство. Як розказати про це іншим? Їм соромно", - заявила заступниця директора з питань розвитку Львівського міського центру соціальних служб «Між нами» Яна Пекун.

Загалом психологи виділяють чотири види насильства: психологічне, економічне, фізичне та сексуальне. Найнебезпечнішими,очевидно, є фізичне та сексуальне. Втім жертви психологічного насилля часто не розуміють, що потрапили під вплив кривдника.

"Психологічне насильство може відбиватися в постійних маніпуляціях, психологічному тиску, приниженнях людини. Якщо ми говоримо про сексуальне та фізичне, то його розпізнати найпростіше, але, на жаль, перед цим насильством точно є психологічне", - поянює Яна Пекун.

Соціальні служби опікуються всіма групами населення – чоловіками, жінками, людьми похилого віку та дітьми. Та найчастіше, за статистикою, страждають саме жінки.

"Як правило, це такий крик про допомогу. Коли вони звертаються до нас, то вже не можуть давати самі собі раду, не мають сил терпіти та розуміють, що нічого не зміниться, перспективи нема. І треба захистити себе та свою дитину", - зазначає заступниця голови центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

Так Наталя поділилася з нами, як колись стала жертвою насилля у стосунках з хлопцем і чому не зверталася по допомогу.

"Я потерпала від фізичного насильства і вважала це нормою, бо людина для мене була важлива і тоді здається, що вона робить все правильно. Допоки ти не зрозумієш, що їй байдуже на тебе, бо вона може підняти руку, сказати багато лайливих слів", - розповіла речниця центру соціальних служб «Між нами» Наталка Кухта.

Зараз дівчина сама працює в центрі соціальних служб і допомагає людям, які цього потребують. Цьогоріч вона стала однією з організаторів фотовиставки з протидії насильства «Відчуй наскільки мені боляче». Наталя навіть взяла участь в ній як модель і поділилася своєю історією з відвідувачами.

Нагадаємо, рік тому в Україні почала діяти екстрена мобільна група поліції з реагування на факти домашнього фізичного насильства. У народі її звикли називати «Поліною». Окремого номеру телефону у цієї служби немає, але зателефонувавши за номером 102 чи 112, поліція відразу розмежує до якого виду правопорушення віднести ваш виклик і скерує до вас на мобільну групу.

"Ми тісно співпрацюємо з соціальною службою, яка є при Львівській міській раді, також з безоплатною правовою допомогою, обов’язково повідомляємо постраждалій стороні, що вона має таке право скористатися, згідно з чинним законодавством.Також тут важливим є, якщо потерпілою, або ж учасником домашнього насильства стала дитина. В цьому випадку обов’язково повідомляється служба з прав захисту дітей", - повідомила поліцейська Анна Мороз.

Тож якщо ви стали жертвою або свідком випадку насильства - не зволікайте, запам’ятайте номер гарячої лінії 0800 500 335 або ж телефонуйте з мобільного на короткий номер 116 123.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next