У Львові пройшов щорічний фестиваль науки та технологій «Lviv Open Lab»

У Львові пройшов щорічний фестиваль науки та технологій «Lviv Open Lab»
Обговорювали перспективності досліджень в умовах глобальної кризи та невизначеності."Зараз відбувається витік часу. Бо в епоху цифровізації, дуже складно знайти підхід до учня.

Обговорювали перспективності досліджень в умовах глобальної кризи та невизначеності.

"Зараз відбувається витік часу. Бо в епоху цифровізації, дуже складно знайти підхід до учня. І перед тим, як викладати теоретичний матеріал, спершу треба його зацікавити, показавши в тому числі хімічні експерименти та природні явища", - розповів автор наукових майстер-класів Микола Лехновський.

Власне намети з хімічними експериментами згуртував навколо себе чи не найбільше присутніх.

"Ми кожного року беремо участь в тих пікніках. Це геніальна ідея нашого міста, яке цю ідею започаткувало. Ми її шалено підтримуємо і вважаємо, що одна із кращих промоцій власне природничої й наукової освіти", - зазначив декан хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Григорій Дмитрів.

У інших наметах можна було дізнатися про те, як треба правильно надавати першу допомогу дітям або ж дорослим. Для цього використовували спеціальні манекени. Кожен охочий міг підійти і спеціалісти розповіли йому більше про непрямий масаж серця, штучне дихання та інші методи реанімації в залежності від травми. А ще трохи далі батькам показували, як санітари роблять вакцинацію зовсім маленьким діткам.

Не обійшлося і без демонстрації робототехніки. Представники спеціалізованої школи розповідають, що ці пристрої зібрані їхніми малими учнями, а працюють за допомоги спеціальної програми, яку теж розробили у навчальному закладі. Роботи можуть танцювати, їздити та усе, що дозволяє фантазія дитини та можливості програми.

"В нас дітки навчаються від 8 років. І деякі наші діти вже в принципі мають свої додатки, які обслуговуються і app-store, і play market. 90% учнів після першого року навчання можуть зібрати нескладний пристрій з 3-5 датчиків, написати програму під нього і керувати за допомогою цієї програми", - пояснила менеджерка школи програмування Вікторія Котисько.

Такі наукові фестини на Сихові проводять щорічно. Цього разу захід присвячений зокрема й темі коронавірусу. Тут дітям та дорослим розповідали про те, як вберегтися від цієї хвороби та розвіювали деякі міфи, пов’язані з недугою. Але окрім цього це – ще й цікаве дозвілля, яке припало до душі як дітям, так і дорослим. 

Організатори розповідають, що вирішили назвати цей науковий пікнік «Вакциною здорового глузду», бо науковий підхід допомагає мислити нестандартно й оцінювати будь-яку ситуацію з різних сторін, що знадобиться малечі у майбутньому.

"Істину завжди треба шукати, адже вона не завжди лежить на поверхні. І власне наукові пікніки закликають людей думати. І це сприяє тому, що ми все-таки зберігаємо здоровий глузд. Попри усі важкі часи, які зараз в кожного з нас є", - додала координаторка «Lviv Open Lab» Олена Павлюк.

Організатори додають, що наступного разу вони спробують запросити ще більше представників наукового середовища, щоб зробити захід масштабнішим та цікавішим. 

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next