У Львові працівники міського управління соцзахисту вчать абетку жестової мови

У Львові працівники міського управління соцзахисту вчать абетку жестової мови
Жестова мова - місток між двома світами. Це назва курсів, які запровадили представники спілки людей з вадами слуху та міського управління соціального захисту.

Жестова мова - місток між двома світами. Це назва курсів, які запровадили представники спілки людей з вадами слуху та міського управління соціального захисту. Загалом працівники ЦНАПів, пенсійного фонду, батьків дітей з вадами слуху та іншим людям, які безпосередньо мають справу з цією категорії осіб. В управлінні соцзахисту кажуть, що реалізація цього проєкту не є кричущою необхідністю, але все одно потрібна для покращення надання послуг. 

"В нас налагоджена співпраця, тож через засоби зв’язку ми зв’язуємося з сурдоперекладачем жестових мов і, відповідно, можемо зрозуміти, що людина хоче. Хоча, як правило, зараз усе відбувається дистанційно, тому всі види допомоги автоматично перепризначаються. Але в будь-якому випадку таке спілкування необхідне", - пояснює начальник управління соціального захисту Львівської міськради Ігор Кобрин.

Представники спілки людей з вадами слуху розповідають, що працівники навчаються поступово. Загалом заплановано провести 10 тренінгів, 5 з яких – уже позаду.

Також у спілці людей з вадами слуху наголошують, що вивчення мови жестів для соціальних працівників за кордоном є звичною практикою. Загалом на реалізацію цього проєкту в управлінні соцзахисту скерували 34 тисячі гривень.

Додамо, що нині Львів долучився до відзначення міжнародного дня людей з інвалідністю. Задля цього у приміщенні обласної адміністрації представники різних профільних спілок та шкіл-інтернатів організували ярмарок, де кожен охочий міг придбати собі якусь річ або смаколик, зроблений руками таких діток. І таким чином водночас стати й благодійником. Бо кошти підуть на задоволення потреб цієї категорії осіб. Бо як кажуть посадовці, зараз є дуже багато проблем у місті й області, що стосуються соціалізації та толерантного ставлення до людей з інвалідністю.

"Є багато проблем із безбар’єрністю. Ми маємо розуміти, що не тільки архітектурно потрібно створити умови для пересування людей не тільки на візках, а й для незрячих. А ми стикаємося з проблемою доступностей для людей з вадами слуху, адже молоді потрібно здати ЗНО", - розказав начальниця управління соціального обслуговування львівської облдержадміністрації Тетяна Медвідь.

https://www.youtube.com/watch?v=dH-a_SNfkLE

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next