Львівські фахівці розповіли як уберегтися від отруєння чадним газом
Невеликі дози отруйного монооксиду вуглецю за лічені хвилини можуть стати смертельними. Якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція або є несправності із відповідним обладнання, то у будинку можливе накопичення чадного газу. Слід бути обачними й тим, у кого вдома встановлені електричні вентилятори.
"Він створює зворотну тягу у димовому каналі й тоді ті відпрацьовані гази, які мають виходити в атмосферу, повертаються у приміщення, де живуть люди. Тому категорично забороняється встановлювати електричні вентилятори в тих приміщеннях, де встановлені газові котли чи колонки", - пояснив у коментарі ПравдаТУТ Львів начальник регіонального відділення АТ «Львівгаз» Павло Сербан.
Жоден рецептор не зможе визначити концентрацію чадного газу в приміщенні, лише спеціальні пристрої, як сигналізатор газу. Ця річ коштує декілька сотень гривень, зате про небезпеку сповістить одразу гучним сигналом. У холодну пору погодні умови додають ризиків впустити до приміщення тихого вбивцю.
За словами начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області Ігора Проць, у такий період понижується атмосферний тиск, підіймається температура і збільшується вологість. Тому при непочищених димових каналах продукти спалювання повертаються.
Найбільш вразливими до цього є тварини, діти, вагітні жінки та ті, хто має супутні хвороби серця чи органів дихання. Перші ознаки отруєння можна сплутати із грипом або з харчовою інтоксикацією, але чадний газ не викликає підвищення температури. По-справжньому насторожити повинні втрата рівноваги, зору, порушення пам’яті та навіть відомості.
Що робити при отруєнні чадним газом?
- припинити його дію (вимкнути усі прилади);
- відчинити вікна та двері;
- вивести людину на вулицю.
Що робити, щоб уникнути отруєння?
- мати систему провітрювання приміщення;
- регулярно перевіряти газові прилади, димоходи та вентиляційні канали на справність;
- мати доступ до свіжого повітря в приміщенні, де використовується газовий прилад;
- мати газові аналізатори, які контролюють наявність чадного газу і метану;
- особисто відповідати за своє життя і рідних.
Детальніше про усі ризики отруєння чадним газом начальник відділу техногенної безпеки ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Горохівський обговорив із нашим колегою у програмі «LIVELVIV».
Повну версію ексклюзивної розмови можна побачити в ефірі телеканалу «ПравдаТУТ Львів» сьогодні о 12:30.
https://www.youtube.com/watch?v=HljN0_H8OWkСлідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.