Борислав - нафтова столиця Галичини
Неподалік центру міста можна знайти одне з джерел горючої копалини.
Як розповідає директор Бориславського центру екології, туризму та сталого розвитку Мирон Цайтлер, це може бути першою нафтовою ямкою, яку описує Стефан Ковалів ще у 1840 році.
За його словами, це було місце, де збиралася нафта, яку селяни використовували для своїх господарських потреб.
Символами такої промисловості є верстати-гойдалки, які в народі називають журавликами. Таких у місті є близько 400.
Саме історія видобутку нафти та озокериту лягла в основу нового напрямку - геотуризм Бориславом.
"6 років тому місто увійшло до транскордонного туристичного маршруту, який об’єднує геотракції по сторону Польщі та України на території Львівської області. Тому цей напрямок переходить від науково-експедиційного до масового туризму", - зазначила начальниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталія Табака.
Також через чорну копалину розвивається і культурна сфера міста: музей нафтової та газової промисловості вже близько 50 років приваблює туристів. Тут можна побачити старе обладнання, зразки сировини та макети бурових установок.
А ще у Бориславі є музей «Карпатська хата». Тут і запашною кавою, завареною на воді «Нафтуся», пригостять і покажуть давні експонати регіону.
"Перша нафта - це був шмір, котрий використовували для змащення возів. Кожен фірман возив його у бочці, щоб змащувати колеса від скрипу", - поділився краєзнавець Сергій Силантьев.
Додамо, що у 20 столітті Борислав виробляв 5% світової нафти та займав перше місце у світі з видобутку озокериту.
https://www.youtube.com/watch?v=kA1EJIHzUHM&t=13sСлідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.