Допитливість, яка може завершитися трагедією: як батькам вберегти дітей? (відео)
Допитливість, яка може завершитися трагедією. Дитячій винахідливості та цікавості справді немає меж. Як не жменю магнітних кульок спробувати на смак, то перевірити чи деталька від «LEGO» поміститься у носі. Медики лікарні на Орлика кажуть, частенько до них привозять малечу з різноманітними сторонніми предметами. Ось і цієї ночі один із таких випадків.
Батьки самостійно привезли хлопчика 11 років, який о 11 год вечора вдома, знайшовши обручку мами досить таки широку, так виглядає, що золоту і покриту платинум так виглядає, батьки розказували, і надягнув собі випадково на пальчик. А можливо, не випадково, але надягнув і через годину три почався набряк того пальчика, — розповідає Ігор Гоменюк, завідувач відділення невідкладної хірургічної допомоги Дитячої лікарні на Орлика.
Сильний набряк та біль спонукали батьків привезти дитину до лікарні. А ті своєю чергою звернулися до рятувальників, адже звільнити дитячий палець з полону самотужки їм не вдалося б.
По приїзду на місце було хлопчика оглянуто і було виявлено, що у хлопчика палець опухлий. Ні батьки, ні медики не могли зняти обручку. Нами було здійснено металевою пилкою та ручним затискачем ми потрохи різали ту обручку, щоб не нашкодити пальцю дитини, — Роман Грицай, помічник начальника зміни ОКЦ ГУ ДСНС Львівщини.
На щастя, історія закінчила добре, — кажуть ДСНСівці. Однак додають: таких звернень, на жаль, вдосталь.
За останніх кілька тижнів рятувальники вдруге виїжджають на надання допомоги дітям по таких ситуаціях. Перший — минулого тижня була ситуація по цьому як дівчинка запхала руку в м’ясорубку. Цього разу хлопець запхав палець в обручку, — зазначає Роман Грицай.
Медики кажуть, сім’я хлопця звернулася вчасно й обійшлося без трагедії. Адже тут дорога кожна година. Тоді як в інших випадках — час може йти на хвилини, або й на секунди. Якщо ж батьки помітили, що пропала якась річ, особливо невеликого розміру. А тоді ж дитина скаржиться на дискомфорт та біль, у неї блювота та зміна у поведінці — це перші дзвіночки, аби задуматися, кажуть фахівці.
Діти, на жаль, беруть в руки, що бачать. Ковтають, обмотують, стрибають, падають, розбивають голови. Якщо батьки не розуміють ситуації неадекватної поведінки дитини, вони повинні найкраще звернутися в приймальний покій до лікаря, хірурга чи педіатра, — радить Ігор Гоменюк.
Медики та рятувальники нагадують: батькам слід бути обачними зі своїми дітьми та ретельно стежити, чим грається їхнє чадо. А ще розмовляти на теми безпечної поведінки у побуті, аби не сталося непоправного.
Віра Коновал - pravdatutnews.com