Гуманітарна допомога: Україна і Литва уклали договір про співпрацю у сфері захисту українських дітей, що постраждали від війни

Гуманітарна допомога: Україна і Литва уклали договір про співпрацю у сфері захисту українських дітей, що постраждали від війни

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і його литовська колега Інгріда Шимоніте підписали договір про співпрацю у сфері захисту дітей, які постраждали від війни в Україні.

Про це повідомили в пресслужбі КМУ.

За словами Дениса Шмигаля, угода передбачає механізми та інструменти підтримки українських дітей, які були вимушені виїхати до Литви, а також забезпечення їх повернення в Україну після завершення активних бойових дій.

Інгріда Шимоніте підкреслила, що Литва продовжить надавати гуманітарну допомогу українцям.

Ми будемо це робити стільки, скільки потрібно, - додала прем'єр Литви.

Також очільники урядів обох держав обговорили фінансову підтримку та наповнення Фонду відновлення України.

Водночас Денис Шмигаль та Інгріда Шимоніте обговорили розслідування воєнних злочинів росії та посилення санкцій проти агресора.

Шмигаль нагадав, що два місяці тому разом із Шимоніте вони відвідували прифронтові території в Луганській області й говорили, що реформи та успіх України — це найкраща зброя проти агресії росії.

Минуло два місяці, і ми живемо зовсім в іншому світі, але той месидж, що успіх України — це найкраща зброя проти агресії росії, залишився незмінним, — наголосив очільник українського уряду.

Він зазначив, що Литва стала першою країною ЄС, яка прийняла низку безпрецедентних рішень на знак солідарності з Україною, зокрема повністю відмовилася від імпорту російського газу й ухвалила рішення про видворення посла рф.

Шмигаль закликав Литву разом з іншими країнами-друзями України створити альянс усередині ЄС для просування більш жорстких санкцій проти агресора.

Зокрема, серед важливих кроків для зупинення війни він назвав запровадження торгівельно-економічного й транспортного ембарго проти росії, особливо на нафту, газ, метали й корисні копалини; замороження рахунків усіх російських і білоруських банків та великих російських і білоруських компаній; відключення всіх російських банків від SWIFT, передусім «Сбербанку». Прем'єр-міністр України також наголосив на необхідності позбавлення росії можливості використовувати GPS під час війни; запобігти використанню росією криптовалют для обходу санкцій та закрити інші лазівки, які росіяни намагаються використати; розширення санкцій проти російських олігархів, які продовжують фінансувати путінський режим та війну проти України.

Паралельно з цим ми просимо надати Україні системи протиповітряної та наземної оборони, у тому числі літаки, реактивні системи залпового вогню, танки, протикорабельну зброю, — заявив Шмигаль.

Він також подякував Литовській Республіці за її внесок у розслідування кримінальних злочинів російських військових в Україні.

Зі свого боку Інгріда Шимоніте підкреслила, що всі звірства, скоєні російською армією в Україні, мають бути ретельно задокументовані.

Кожен, хто був причетний до цих злочинів, мусить бути притягнутий до міжнародного суду, — переконана Прем’єр-міністр Литви.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Путін’югенд на окупованих територіях: як Росія готує дитячу армію (відео) Путін’югенд на окупованих територіях: як Росія готує дитячу армію (відео)
Росія продовжує інтегрувати тимчасово окуповані території України у свій вимір. Одним з таких напрямків є мілітаризація свідомості дітей. Неповнолітніх знайомлять зі справжньою зброєю та відправляють на стрільбища. Найбільш потужними та підтримуваними Росією організації є "Молода гвардія – Юнармія" у "народних республіках" та "Юнармія" у Криму.
Loading...
Load next