На території заповідника «Розточчя» створили табір для дітей-переселенців (відео)

На території заповідника «Розточчя» створили табір для дітей-переселенців (відео)
Діти побували на заняттях з акторської майстерності у театрі ім. Леся Курбаса, подивитися на динозаврів у парку розваг «Уруру» та побувати у майстерні професій 

Представники благодійної організації «Ремігранти» створили на території мальовничого, природного заповідника «Розточчя» табір для дітей-переселенців, які були змушені покинути домівки через вторгнення росії. Тут їм і активне дозвілля, і творчі заняття. А головне, що вони тут знаходять нових друзів та можуть відволіктись від тих жахіть, що зараз відбуваються у їхніх рідних містах. 

За кілька днів діти встигли побувати на заняттях з акторської майстерності у театрі ім. Леся Курбаса, подивитися на динозаврів у парку розваг «Уруру» та побувати у майстерні професій, де малеча мала нагоду визначити для себе ким вони хочуть стати у майбутньому.  

Діти зазвичай займаються активним видом занять. Сьогодні в нас ось такий майстер-клас по малюванню, після чого в нас будуть естафети спортивні. Зазвичай це будуть естафети  з м’ячами з колами зі скакалками і таке подібне, — каже Христина Миськів, волонтерка.

А малювати діток вчили майстрині зі Львова, які мають свою художню студію. Хтось з малечі вперше сьогодні узяв в руки пензлик, але гарні малюнки та відповідний настрій отримали усі.     
 
Художниця розповідає, що тему малюнка обрали не випадково. 

Оскільки пташка це є політ, щось таке натхненне, вільне. Тобто, ми намагалися надати їм вільності й розрядити їхнє психологічне навантаження, — зазначила Олена Коваленко, керівниця художньої студії «АРТ СОВА». 

А на завершення цього насиченого дня дітки поласували піцою, яку для них приготували іноземні волонтери у своєму спеціальному фудтраку.  

Ця організація «Siobhan trust». Це організація, яка була започаткована в Британії, але зараз з початком війни в Україні приїхали сюди й вони подорожують усією Україною. Я з ними їздив вже кілька разів, також роздавав піцу. Всі ну дуже класні люди. Здебільшого вони з Англії, Шотландії, Ірландії, Америка. І так я з ними вже познайомився, то залучили їх до нашого табору, — розповів Артур Свешніков, співзасновник БО «Ремігранти». 

Створити цей табір вдалося за допомоги великої кількості небайдужих, які допомагали як із забезпеченням, так і з самою локацією для активного дозвілля дітей, зазначають волонтери.  

Данчук Олег Тадейович якраз це є Заповідник «Розточчя», Загорський Володимир Степанович це лісотехнічний університет та Яворський Михайло Михайлович це якраз Лісгосп. Тобто, ми домовилися з ними, щоб вони надали нам цю величезну локацію, це в нас є денний табір для дітей-переселенців. Тут 20-25 діток з Лисичанська, — зазначив Олександр Моргун, співзасновник БО «Ремігранти». 

На майбутнє тут планують створити повноцінний табір для постійного перебування дітей-переселенців. Також долучать й додаткових фахівців для роботи з малечею. 

Є люди, які займаються гуманітарною, хай займаються, бо вони роблять це професійно, є люди, які збирають на амуніцію для військових, хай вони роблять це професійно у великих об’ємах. А ми вирішили взяти для себе нішу, якраз роботи з дітьми. Надалі в нас ще будуть психологи працювати і зараз це проходить спілкування. То є наше майбутнє, то ж основна наша ціль це є діти, — підсумував Олександр Моргун, співзасновник БО «Ремігранти». 

У таборі зможуть перебувати близько 50 дітей. Олександр Моргун зазначив, що для втілення цієї ідеї залучатимуть й інші благодійні організації. А усі небайдужі, які хочуть допомогти створити зону активного відпочинку для діток-переселенців можуть написати Олександру в інстаграмі.  

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
100 тисяч примірників: у країнах ЄС для дітей друкують книжки українською мовою 100 тисяч примірників: у країнах ЄС для дітей друкують книжки українською мовою
Друк книжок для дітей, які із батьками були змушені переїхати до Європи внаслідок війни, відбувається в межах проєкту "Книжки без кордонів".
100 діток переселенців отримали можливість провести незабутній відпочинок у Франції (відео) 100 діток переселенців отримали можливість провести незабутній відпочинок у Франції (відео)
На освітньо-оздоровчий відпочинок до Франції вирушили 100 дітей. А наступного тижня ще одна група поїде до Хорватії.
Як говорити з дітьми про війну: поради психологині (відео) Як говорити з дітьми про війну: поради психологині (відео)
Чи не найважливіше зараз – це зберігати спокій, а особливо перед своїми дітьми. Адже вони будуть переймати ваш настрій. Також важливо все правильно їм пояснити, адже ситуація, яка зараз відбувається в країні дуже напружена і непередбачувана.
Loading...
Load next