Рада ухвалила закон про створення ДНК-бази в Україні

Рада ухвалила закон про створення ДНК-бази в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про створення обліку геномної інформації людини в Україні. Це допоможе правоохоронцям розслідувати злочини. За відповідний законопроєкт проголосували 263 народні депутати.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що ДНК-аналіз є одним з ефективних способів, щоб довести причетність підозрюваного. Світовий досвід свідчить про те що, найбільша ефективність методу молекулярно-генетичних досліджень забезпечується в поєднанні з автоматизованою базою даних ДНК. Без цієї бази генетична експертиза є лише "сліпим інструментом", що дає змогу порівняти між собою ДНК-профілі слідів, які залишились на місці події, з ДНК-профілями людей, зразки яких надали для експертизи.

Проєкт закону передбачає обов'язкову та добровільну  реєстрацію геномної інформації людини. До ДНК-бази обов'язково вноситимуть дані людей, які засуджені та відбувають покарання у вигляді позбавлення волі або мають незняту чи непогашену судимість за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, а також усіх категорій злочинів проти статевої свободи і статевої недоторканості особи.

Реєстрація геномної інформації відбуватиметься за гроші з держбюджету.

Прийняття Закону України "Про державну реєстрацію геномної інформації людини" дасть змогу забезпечити спрямування і координацію зусиль правоохоронних органів у сфері боротьби зі злочинністю та виконання ними соціальних функцій (розшуку безвісти зниклих осіб та встановлення осіб невпізнаних трупів), захисту прав і свободи людини, слугуватиме ефективним засобом профілактики злочинності, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що "Дно дна": росіяни передали маріупольцям пліснявий черствий хліб та лопати (фото).

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

 488
 
Читайте також
У Києві дівчину не взяли на роботу, бо вона розмовляє українською мовою (відео) У Києві дівчину не взяли на роботу, бо вона розмовляє українською мовою (відео)
Співробітниця компанії, в якій хотіла працювати дівчина, сказала, що україномовній колезі буде некомфортно в колективі, тому що там всі спілкуються російською.
Loading...
Load next