"Червоний Хрест" заявив, що не гарантував безпеку українських полонених

"Червоний Хрест" заявив, що не гарантував безпеку українських полонених

У міжнародному комітеті Червоного Хреста заявили що не гарантували безпеку українських військовополонених, у тому числі з маріупольського заводу "Азовсталь", оскільки зробити це можуть лише сторони конфлікту. 

Ми не гарантували безпеку військовополонених, котрі опинилися в руках ворога, бо це не в наших силах. Ми наперед роз'яснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов'язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та суспільної цікавості, а також від наслідків воєнних дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених, — йдеться в повідомленні.

У Червоному хресті зазначили, що надіслали запит на доступ до колонії в Оленівці одразу після того, як дізнались про атаку 29 липня. При цьому запит стосувався також доступу до всіх місць, де могли перебувати чи лікуватись військовополонені.

В МКЧХ також запропонували підтримати евакуацію поранених та безоплатно передати медикаменти, засоби захисту та матеріали для судово-медичної експертизи.

При цьому комітет досі не має доступу до полонених, які постраждали через атаку, й не мають гарантій для проведення цього візиту.

Нагадаємо, що "ЗСУ звільнили ще сім населених пунктів у Херсонській області" - голова ОВА.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 76
 
Loading...
Load next