ЄС готується до напливу біженців з України на тлі ударів росії по енергосистемі – FT

ЄС готується до напливу біженців з України на тлі ударів росії по енергосистемі – FT

Європейський союз активізує підготовку до можливого збільшення кількості біженців із України цієї зими. Це відбувається на тлі побоювань, що руйнація росією енергетичної інфраструктури може змусити залишити країну ще більше людей. Пише Financial Times.

Президент України Володимир Зеленський попередив лідерів ЄС під час саміту у четвер, що росія намагається спровокувати «хвилю переселення» до ЄС, відключивши електрику та тепло цієї зими.

Росія провокує нову хвилю міграції українців до ЄС. Російський терор проти наших енергооб'єктів спрямований на те, щоб створити Україні якнайбільше проблем з електрикою та теплом цієї осені та взимку і щоб більше українців поїхало до ваших країн. Держава-терорист вже погіршила соціальні умови у ваших країнах, але хоче ще більше посилити, провокуючи хвилю переселення, – сказав він.

Європейська комісія оновлює свої надзвичайні міграційні заходи у відповідь на російські атаки, включаючи потенційні сценарії ескалації на східному кордоні блоку цієї зими, заявив представник ЄС.

В Єврокомісії відносно впевнені, що вони готові до потенційного напливу біженців, сказав чиновник. Він додав, що вони також роблять кроки щодо збільшення здатності України дбати про людей, які залишилися без даху над головою чи електрики.

Згідно з проєктом висновків, який буде опубліковано після завершення саміту у п'ятницю, лідери ЄС мають погодитись з тим, щоб блок «підсилив своє гуманітарне реагування в Україні, зокрема, для підготовки до зими».

Польща направила до Єврокомісії список невідкладних потреб для ремонту електростанцій та інфраструктури, складений спільно з Україною. Список включає все – від автоматичних вимикачів до трансформаторів, кабелів та дизельних генераторів.

Нагадаємо, що "У Лимані завершено стабілізаційні заходи" – голова ОВА (відео).

Злата Новосельська pravdatutnews.com

Loading...
Load next