росія може наважитися нанести по Україні електромагнітний імпульсний удар - FT

росія може наважитися нанести по Україні електромагнітний імпульсний удар - FT

Поки що російські погрози ескалації проти України здебільшого трактуються як завуальоване посилання на використання традиційної ядерної зброї. Проте, країна-агресор може завдати по Україні електромагнітний імпульсний удар, який здатен вивести з ладу військову та цивільну інфраструктуру та залишити країну без світла. Про це пише The Financial Times.

Тактичний електромагнітний імпульс, або EMP, - це зброя, яка утворює потужний імпульс енергії, який замикає електричне обладнання, зокрема комп’ютери, генератори, супутники, радіо, радарні приймачі та навіть світлофори. Зазначається, що згенерувати такий імпульс можна підірвавши ядерний заряд у космосі.

Ознакою цього типу атаки буде не вогняна куля чи грибна хмара, а дивна електрично-блакитна куля медузи, що пульсує прямо над головою, після чого настає тиша, - пояснив колишній співробітник Пентагону Роджер Пардо-Мавер.

Він навів приклад, що на Херсонщині EMP може вивести з ладу системи, які обслуговують дамби регіону, а також спровокувати відключення світла, тепла та води. Після успішного удару цією зброєю Україні доведеться призупинити бойові дії, щоб відновити свій зруйнований арсенал, що дасть можливість країні-агресору відновити та поповнити свої сили та захопити звільнені території, резюмував Падро-Мавер.

Втім, за його словами, використання росією EMP спричинить колективну оборонну відповідь з боку НАТО.

Непередбачувані наслідки розповсюдження на земну атмосферу, навколишнє середовище, супутники та населення під вітром мають бути достатніми підставами для застосування статті п’ятої (пункт про колективну оборону альянсу), - зауважив колишній співробітник Пентагону.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Українські РЕБ нейтралізують до 45% російських дронів «Шахед» – звіт ISW Українські РЕБ нейтралізують до 45% російських дронів «Шахед» – звіт ISW
Частка російських дронів «Шахед», нейтралізованих українськими засобами РЕБ, за два місяці зросла до 45%
Зеленський пояснив, яким чином контролюватимуть дотримання перемир’я у війні Зеленський пояснив, яким чином контролюватимуть дотримання перемир’я у війні
Першим етапом стане використання супутника, а другим — спільна розвідка США та України (intelligence)
Окупанти прокладають нафтопровід до Криму через ТОТ Запорізької області Окупанти прокладають нафтопровід до Криму через ТОТ Запорізької області
Російські окупаційні війська ведуть будівництво нафтопроводу в Крим через тимчасово окуповану територію Запорізької області
Loading...
Load next