Наслідки Другої світової війни: на дні Балтійського моря є 300 тисяч тонн військової зброї

Наслідки Другої світової війни: на дні Балтійського моря є 300 тисяч тонн військової зброї

На дні Балтійського моря розкидано 300 000 тонн військової зброї, покинутої з часів Другої світової війни.

Про це повідомляє Euronews.

Наразі Балтійське море є однією з найбільш забруднених водойм на Землі, оскільки нерозірвані гранати, бомби, ракети та хімічні речовини залишилися на дні після двох Світових воєн. Тоді скидання в море вважалося швидким, безпечним і дешевим рішенням позбутися непотрібних боєприпасів, багато з яких скинули у 1945 році.

Протягом століття ця зброя залишалась на дні та виділяла токсичні хімікати, зокрема тротил, іприт, фосген і миш’як. Відомо, що ці хімічні речовини змінюють кислотність і температуру морської води та дестабілізують екосистему. 

З підводних боєприпасів витікають токсини, які завдають шкоди морським екосистемам і ставлять під загрозу наше морське життя. Незалежно від того, чи є ви завзятим прихильником зміни клімату, чи ні, ця проблема стосується всіх нас, ‒ заявив Терренс Лонг засновник Міжнародних діалогів про підводні боєприпаси.

На початку цього року Німеччина оголосила про виділення 100 мільйонів євро пілотної програми зі збору та знищення боєприпасів. Також Європейська комісія ввела нові обмеження щодо вилову двох видів риби у Балтиці.

Якщо ми порівняємо поведінку та заяви урядів, то є помітна різниця. Але, перш за все, є низький рівень дій, – наголосив Консультант JPI Oceans Клаус Бьотчер.

Терренс Лонг також вважає, що те, що держави не включили жодних згадок про підводні боєприпаси в Конвенцію про заборону хімічної зброї, свідчить про те, що уряди намагаються уникнути відповідальності.

Договори часто вимагають компромісів, які можуть послабити ефективність договору, особливо коли йдеться про охорону навколишнього середовища. Уряди можуть бути захищені договорами, але це не звільняє їх від цих наслідків, – додав він. 

Проте удосконалення морських технологій, зокрема використання штучного інтелекту, спрощує виявлення та картографування підводних боєприпасів. Деякі боєприпаси знешкоджуються за допомогою водометів, перш ніж їх виймають з морського дна, а інші витягують для підриву або спалювання на суші.

Нагадаємо, Мінцифри спільно з USAID профінансує стартапи у сфері кіберзахисту на $500 тисяч

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
"Віджала" у російських окупантів ящик із боєприпасами для ЗСУ (відео) "Віджала" у російських окупантів ящик із боєприпасами для ЗСУ (відео)
На Київщині жінка вилучила в російських окупантів цілий мішок боєприпасів. Згодом вона передала його Збройним Силам України.
Loading...
Load next