Сейсмологи назвали причину потужних землетрусів у світі

Сейсмологи назвали причину потужних землетрусів у світі

Дослідники вважають, що підземні поштовхи можуть бути продовженням потужних землетрусів багатовікової давності.

Увага громадськості привернена до Ісландії, де можливе виверження вулкана найближчим часом: влада вже провела евакуацію жителів міста, що знаходиться над 15-кілометровим тунелем магми, і вчені намагаються передбачити можливі наслідки. Нове дослідження зосередилося на зв'язку між сучасними землетрусами та потужними підземними поштовхами, що відбувалися у минулому.

Як повідомляє Science Alert , група вчених проаналізувала три найбільші землетруси в історії Північної Америки і припустила, що ці події, ймовірно, залишили свій відбиток у вигляді афтершоків, які тривають в даний час. Вони звернули увагу на три землетруси:

  • 1663 року стався землетрус у південно-східному Квебеку, Канада.
  • У 1811 році землетрус на кордоні Міссурі та Кентуккі.
  • У 1886 році землетрус у Південній Кароліні.

Всі ці події відбулися всередині континенту, далеко від меж тектонічних плит, але, як і раніше, викликають сейсмічну активність. Вчені використали статистичний метод і зосередилися на цих трьох землетрусах, щоб визначити, наскільки сучасні підземні поштовхи можуть бути пов'язані з афтершок минулих землетрусів.

Результати дослідження показують, що залежно від розміру та місця розташування головного поштовху в Новому Мадриді, від 10% до 65% сучасних землетрусів у цьому регіоні, ймовірно, є афтершоками. Для Північної Кароліни ця цифра становить 72%. Вчені зробили висновок, що суміш афтершоків і фонової сейсмічності може бути звичайним явищем на стабільних континентах.

Нагадаємо, У Чехії за добу зібрали понад $133 тисячі на гелікоптер Black Hawk для України

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Зміна клімату на планеті: липень 2021 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень Зміна клімату на планеті: липень 2021 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень
Вчені зафіксували, що липень 2021 року став найспекотнішим місяцем на Землі за всю історію досліджень від 1880 року.
В Парижі стартував фінал дитячого Євробачення: як підтримати українку (відео) В Парижі стартував фінал дитячого Євробачення: як підтримати українку (відео)
Цьогоріч українці зможуть проголосувати за представницю своєї країни.
"NFT": слово 2021 року за словником Collins "NFT": слово 2021 року за словником Collins
Collins тлумачний словник, який випускає видавництво Harper Collins назвав слово року.
Loading...
Load next