У Мін’юсті нагадали про штрафи за спалення сухостою

У Мін’юсті нагадали про штрафи за спалення сухостою

У Міністерстві юстиції нагадали, що в Україні спалювати листя та суху траву заборонено та розповіли, які штрафи за це передбачені в законодавстві.

Про це інформує пресслужба міністерства.

Насамперед, наголошують у міністерстві, спалювання сухостою має деструктивні наслідки для довкілля. Коли спалюється сухостій, відбувається забруднення повітря, знищення мікрофлори ґрунту та біорізноманіття, втрата родючості ґрунтового покриву.

Зазначається, що згідно зі ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах), штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах становить для громадян — від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – НМДГ) (1530 – 4590 грн), для посадових осіб — від 270 до 900 НМДГ (4590 – 15300 грн).

Окрім того, штраф за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі складає для громадян — від 270 до 900 НМДГ (4590 – 15300 грн); для посадових осіб — від 630 до 1800 НМДГ (10710 – 30600 грн).

Передбачаються штрафи також і за самовільне випалювання рослинності або її залишків (ст. 77-1 КУпАП). Зокрема, штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища складає для громадян: 180 – 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн); для посадових осіб - 900 – 1260 НМДГ (15300 – 21420 грн).

Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, складає для громадян: 360-720 НМДГ (6120 – 12240 грн); для посадових осіб: 1260 – 1800 НМДГ (21420 – 30600 грн).

У Мін'юсті підкреслили, що спалювати опале листя заборонено законом через ризик масштабного загоряння, що може створити загрозу життю та здоров’ю людей, забруднення атмосферного повітря та зниження родючості ґрунтів.

Як наголосили у міністерстві, окрім адміністративної, українським законодавством передбачена й кримінальна відповідальність за випалювання рослинного світу.

Так, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом в Україні караються (ст. 245 Кримінального кодексу України), а саме: штрафом від 5400 до 9000 НМДГ (91800 до 153000 грн); або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років; або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Нагадаємо, Напад росії на Україну: Протягом доби зафіксовано 61 бойове зіткнення

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
"Важкий час випробувань": Зеленський та Кулеба висловили співчуття Туреччині у зв’язку з смертельними повенями (фото) "Важкий час випробувань": Зеленський та Кулеба висловили співчуття Туреччині у зв’язку з смертельними повенями (фото)
Спершу Туреччина страждала від масштабних пожеж, а тепер від нищівних повеней, які забирають людські життя. У країні й досі вирує негода, яка забрала життя десятків людей й з кожною годиною їхнє число лише збільшується.
Пожежа у костелі Святого Миколая: на його відновлення зібрали понад 20 мільйонів гривень (відео) Пожежа у костелі Святого Миколая: на його відновлення зібрали понад 20 мільйонів гривень (відео)
Крім великого бізнесу, кошти виділили середній і малий бізнес, а також усі охочі.
Loading...
Load next