У "Дії" можна подати заяву до міжнародного Реєстру збитків про пошкоджене майно

У "Дії" можна подати заяву до міжнародного Реєстру збитків про пошкоджене майно

Міністерство цифрової трансформації 2 квітня 2024 року запустило в «Дії» сервіс подання заяв до міжнародного Реєстру збитків про пошкоджене та знищене майно внаслідок російської агресії.

Про це повідомила пресслужба міністерства.

Запускаємо перший етап подання заяв у міжнародний Реєстр збитків у «Дії». Повідомляйте про пошкоджене чи знищене майно, - йдеться в повідомленні.

У Мінцифри наголошують, що на першому етапі заяву про пошкодження чи руйнування приватного будинку, квартири, дачного або садового будинку, іншого житлового приміщення можуть подавати власники майна, які мають акт про обстеження від місцевої влади.

Згодом заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях.

Надалі планується розширити послугу, щоб громадяни могли повідомляти про шкоду життю, здоровʼю, випадки тортур та сексуальне насильство. Потім скарги зможе подавати бізнес і держава. Щоб скористатися сервісом, потрібно оновити застосунок.

Дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій. Цей процес є досить тривалим, Мінцифри разом з Мінʼюстом і партнерами працює над пришвидшенням запуску механізму компенсацій.

Нагадаємо, До кінця року на полі бою можуть з'явитись дрони з ШІ - Федоров

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
У разі втрати паспорта можна скористатися цифровим у "Дії" й відновити документи у ЦНАПі У разі втрати паспорта можна скористатися цифровим у "Дії" й відновити документи у ЦНАПі
У "Дії" дали поради, що робити українцям, які під час евакуації через війну не взяли чи загубили паспорт.
Loading...
Load next