У поліції попередили про нову шахрайську схему

У поліції попередили про нову шахрайську схему

У кіберполіції попередили про нову шахрайську схему, за допомогою якої злочинці від імені держустанов вимагають гроші.

Зловмисники створюють телеграм-канали, де виманюють особисті та банківські дані пенсіонерів від імені державних закладів, при цьому використовують символіку цих установ, повідомляє Кіберполіція України.

Зокрема, у таких телеграм-каналах особам пропонують отримати вигадані види соціальних послуг. При цьому використовується символіка державних установ або вигаданих організацій, які нібито допомагають пенсіонерам. Для маскування такі повідомлення розбавляються різними матеріалами і життєвими порадами.

У кіберполіції наголосили, що посилання, розміщені в таких анонімних телеграм-каналах, можуть вести на фішингові вебсайти або на ресурси, які містять шкідливе програмне забезпечення чи дезінформацію.

Крім того, у кіберполіції зауважили, що в майбутньому такі телеграм-канали можуть швидко перепрофілюватися для поширення ворожої пропаганди.

Відтак, кіберполіціянти закликали дотримуватися наступних порад, щоб не стати жертвою аферистів і не втратити свої заощадження:

  • не переходьте за сумнівними посиланнями;
  • отримуйте дані про доступні соціальні послуги чи благодійну допомогу лише на офіційних сайтах організацій, які їх пропонують, або безпосередньо на їх території;
  • перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних – навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
  • не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів;
  • не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.

При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту.

Нагадаємо, В Австралії закликають передати $9 мільярдів заморожених активів РФ на відновлення України

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Шахраї розробили нову схему видурювання коштів Шахраї розробили нову схему видурювання коштів
Шахраї розробили нову схему видурювання коштів у громадян, що дуже схожа на так звану «піраміду»
Поліція викрила шахрайську фінансову піраміду Just2Trade Поліція викрила шахрайську фінансову піраміду Just2Trade
Фінансову піраміду Just2Trade в Україні організував росіянин. Завдяки шахрайській схемі злочинці продавали в інтернеті неіснуючі цінні папери.
Loading...
Load next