У світі зросла кількість біженців – ООН

У світі зросла кількість біженців – ООН

Станом на кінець минулого року внаслідок війн, зміни клімату, насильства та переслідування у світі кількість вимушено переміщених осіб зросла на 8%.

Про це йдеться у звіті Управління ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Наприкінці минулого року приблизно 117,3 млн людей по всьому світу були вимушено переміщені. За оцінками УВКБ ООН, вимушене переміщення людей продовжувало збільшуватися протягом перших чотирьох місяців 2024 року і до кінця квітня мало перевищити 120 мільйонів.

Зазначається, що порівняно з кінцем 2022 року станом на кінець минулого року кількість вимушено переміщених осіб зросла на 8%, що еквівалентно 8,8 млн людей, і продовжує зростати щороку вже упродовж останніх дванадцяти років.

Так, кожна 69-та людина, або 1,5% від всього населення світу, зараз є вимушено переміщеною. Це вдвічі більше, аніж десять років тому.

Також за рік кількість біженців у світі зросла на 7% і сягнула 43,4 млн осіб. Десятиріччя тому кількість біженців була більш ніж утричі меншою.

Найбільша частка біженців припадає на Афганістан та Сирію (по 6,4 мільйона осіб у кожній), Венесуелу (6,1 мільйонів осіб) та Україну (6 мільйонів осіб).

Водночас, згідно із підрахунками УВКБ ООН, внутрішньо переміщені особи (ВПО) становлять 58% від усіх вимушено переміщених осіб у світі. Наприкінці 2023 року 68,3 млн людей залишалися внутрішньо переміщеними особами через конфлікти і насильство. Рекордна кількість ВПО була зафіксована у Судані, далі йдуть Сирія і Демократична Республіка Конго.

У 2023 році майже 1,1 млн біженців із 39 країн вирішили повернутися додому із загалом 93 країн, де вони знайшли притулок. Четверо із п’яти тих, хто повернувся, були українцями або південними суданцями, однак через нестабільну ситуацію із безпекою та гідністю ця кількість може бути непостійною.

Крім того, протягом року 5,1 млн осіб, переміщених у межах своєї країни, повернулися до місць свого походження. Майже 62% усіх ВПО повернулися у Демократичну Республіку Конго (1,8 млн) та Україну (1,3 млн), – йдеться у зведенні.

Нагадаємо, В Україні зараз 4,6 мільйона переселенців - Верещук

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Укрзалізниця запускає новий ресурс з повідомленнями про евакуаційні потяги Укрзалізниця запускає новий ресурс з повідомленнями про евакуаційні потяги
Компанія запустила сайт для пасажирів, де можна буде отримати всю актуальну інформацію про евакуаційні рейси
Ми будемо використовувати особняки російських олігархів для розміщення українських біженців, - Домінік Рааб Ми будемо використовувати особняки російських олігархів для розміщення українських біженців, - Домінік Рааб
Розкішні маєтки російських олігархів конфіскують без виплат компенсацій, а потім у них поселять біженців із України, які рятуються від війни.
Loading...
Load next