Цифрова ініціатива в сфері ветеринарної медицини: паспорт домашнього улюбленця в Дії
![Цифрова ініціатива в сфері ветеринарної медицини: паспорт домашнього улюбленця в Дії](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2024/11/26/4094309.jpg)
В Україні планується створити Єдиний державний реєстр домашніх тварин і ввести електронні паспорти для них через «Дію».
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.
Проєкт передбачає зміни в процедурі видачі ветеринарних паспортів та їх діджиталізація. Раніше видавати офіційні документи для тварин мали право тільки державні заклади ветеринарної медицини. Після запуску Проєкту видача ветеринарних документів стане діджиталізованою, прозорою та доступною послугою, а отримати паспорти державного зразка можна буде не тільки в державних, а й у приватних ветклініках.
Ще одна продлема, про яку пише міністерство - відсутність верифікованої державної інфраструктури для пошуку загублених тварин і повернення їх додому. Через війну в Україні кількість безпритульних тварин зростає, а проблема з притулками загострюється. Реєстрація тварин у Реєстрі дозволить полегшити пошук загублених котів, собак та тхорів, їх ідентифікацію та повернення власникам.
Проєкт є першою цифровою ініціативою держави в сфері ветеринарної медицини, і головною інновацією для власників у майбутньому стане поява електронних ветпаспортів у Дії.
Нагадаємо, Пенсіонерів засудили до двох років за напад на волонтерку 2 червня
лена Стебніцька - pravdatutnews.com
!["Дія" не працюватиме в Україні добу: проводиться оновлення адресних довідників](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/09/10/di.jpg)
![Ковідний сертифікат в Україні: Мстислав Банік розповів про застосунки "Дія" та "Вдома" (відео)](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/09/09/dizayn_bez_nazvi_33.png)
![В Україні відреставрують 109 об’єктів культурної спадщини](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/05/19/pidg.jpg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)