"Бабин Яр" та Одеський літературний музей стали частиною списку культурних цінностей ЮНЕСКО

"Бабин Яр" та Одеський літературний музей стали частиною списку культурних цінностей ЮНЕСКО
ЮНЕСКО внесло ще 2 об’єкти культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом

11 грудня заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар взяла участь у 19-ому засіданні Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Під час заходу учасники підтримали ініціативу України і прийняли рішення про внесення двох об’єктів під посилений захист.

Про це повідомляє МКСК.

Відтак, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» та Одеський літературний музей внесено до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

Ми закликаємо до встановлення міжнародно-правової відповідальності за руйнування культурних цінностей, що перебувають під посиленим захистом. Це необхідно зробити не лише для України, а й заради дотримання принципів міжнародного права та збереження спільної світової спадщини, — зазначила у своєму онлайн виступі Анастасія Бондар.

Раніше до цього списку вже було внесено 25 об’єктів культурної спадщини України. Під час засідання учасники Комітету висловили солідарність з українським народом та глибоку стурбованість через цілеспрямоване знищення культурного сектору російськими військами.

Нагадаємо,Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
Кримськотатарський орнамент "орьнек" отримав визнання з боку ЮНЕСКО: Україна назвала це "знаковою подією" Кримськотатарський орнамент "орьнек" отримав визнання з боку ЮНЕСКО: Україна назвала це "знаковою подією"
Орьнек — національний кримськотатарський орнамент, одне з найдавніших досягнень культури кримськотатарського народу.
Сьогодні — Міжнародний день рідної мови: історія свята Сьогодні — Міжнародний день рідної мови: історія свята
День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Loading...
Load next