У США роутери TP-Link можуть потрапити під заборону через загрози національній безпеці

У США роутери TP-Link можуть потрапити під заборону через загрози національній безпеці
Американські органи влади розслідують діяльність TP-Link, відомого китайського виробника роутерів, через численні вразливості в їхніх пристроях, що ставлять під загрозу національну безпеку США

Роутери TP-Link, одна з найпопулярніших марок у США, можуть потрапити під заборону через загрози національній безпеці. Американські органи влади заявили, що пристрої китайського виробництва, які неодноразово мали вразливості, становлять ризик для безпеки країни.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

Міністерства торгівлі, оборони та юстиції США проводять розслідування щодо TP-Link. Міністерство торгівлі навіть надіслало компанії офіційну повістку. Є ймовірність, що продаж роутерів TP-Link на американському ринку буде заборонений вже наступного року.

TP-Link займає близько 65% ринку роутерів для домашніх і малих бізнесів у США, і її частка продовжує зростати. 11 із 20 найбільш популярних роутерів на Amazon належать цій компанії, зокрема моделі AX3000 та AX1800, що займають перше і друге місце.

Який зв'язок з хакерськими атаками 

У жовтні Microsoft виявила складну мережу зламаних пристроїв, яку використовували китайські хакери для атак на клієнтів Microsoft Azure. Цю мережу, названу CovertNetwork-1658, використовували для викрадення облікових даних з серпня 2023 року. Для атак було задіяно ботнет з понад 16 тисяч пристроїв, більшість з яких становили роутери TP-Link.

Окрім цього, у 2023 році з'явилися повідомлення про те, що китайські державні хакери інфікували роутери TP-Link шкідливим програмним забезпеченням. Раніше уряд США також повідомляв, що для DDoS-атак оператори ботнету Mirai використовували ці ж пристрої.

Вразливості TP-Link

TP-Link неодноразово потрапляв під критику через проблеми з безпекою. У травні цього року була виявлена критична вразливість з оцінкою CVSS 10.0 у моделі Archer C5400X, яка дозволяла зловмисникам отримати повний контроль над пристроєм.

Згодом з’являлись повідомлення про інші вразливості, які використовувались для створення ботнетів або інфікування пристроїв шкідливим ПЗ.

Міністерство юстиції США також проводить розслідування, щоб з'ясувати, чи порушує TP-Link антимонопольне законодавство, продаючи свої роутери за цінами нижчими за собівартість. Продукція компанії продається в США через підрозділ, який знаходиться в Каліфорнії.

Реакція Китаю

Представник китайського посольства в США заявив, що дії Америки є спробою використовувати національну безпеку як привід для обмеження китайських компаній, і пообіцяв рішуче захищати інтереси китайських підприємств.

Рішення щодо заборони TP-Link, ймовірно, буде ухвалено адміністрацією Дональда Трампа, яка вже приймала подібні заходи щодо Huawei. Наслідки для мільйонів американських споживачів TP-Link поки що залишаються невідомими.

Нагадаємо, В Україні завершили тестування безпілотників, оснащених технологією оптоволоконного зв’язку

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
ISW: Зупинка обміну розвідданими дасть Росії змогу активізувати атаки на українські міста ISW: Зупинка обміну розвідданими дасть Росії змогу активізувати атаки на українські міста
Призупинення обміну розвідувальними даними між США та Україною може дозволити Росії активізувати ракетні та безпілотні удари по українських містах
Дуда: Саміти ЄС – Україна та ЄС – США не відбудуться в Польщі Дуда: Саміти ЄС – Україна та ЄС – США не відбудуться в Польщі
Президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що саміти ЄС – Україна та ЄС – США, які мали відбутися в Польщі під час головування країни в Раді ЄС, були скасовані
Український супутник "Січ" вилетів з аеропорту "Бориспіль" до США (фото) Український супутник "Січ" вилетів з аеропорту "Бориспіль" до США (фото)
«Січ-2-30» — запланований до запуску український супутник оптико-електронного спостереження Землі. Спочатку розроблявся під назвою «Січ-2-1», потім він був перейменований у «Січ-2-30».
Loading...