У новорічну ніч Землю охопить полярне сяйво, викликане серією потужних сонячних спалахів
У новорічну ніч на Землі прогнозується полярне сяйво, спричинене серією інтенсивних сонячних спалахів, які відбулися 29 і 30 грудня. Ці спалахи супроводжувалися викидами корональної маси (КВМ), здатними вплинути на магнітне поле нашої планети.
Про це повідомляє Science Alert.
29 грудня з області сонячної плями AR 3936 був зафіксований потужний спалах класу X1.1, за яким 30 грудня стався ще один спалах класу X1.5. Спалахи такого класу є найбільш енергійними і можуть викликати значні зміни в земній атмосфері. Крім того, 30 грудня було зафіксовано 18 менших спалахів класу М.
Сонячна активність викликала короткочасне радіозатемнення на денній стороні Землі, яке настало через 8 хвилин після виникнення спалахів. Викиди корональної маси, що супроводжували ці явища, можуть викликати геомагнітні бурі, які, у свою чергу, формуватимуть полярні сяйва у високих широтах.
Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) вже випустило попередження про ймовірність сильних геомагнітних бур. Утім, за прогнозами, жоден із викидів не матиме повного фронтального зіткнення із Землею, що створює певну невизначеність у прогнозах.
Нагадаємо, Телескоп «Джеймс Вебб» виявив надмасивну чорну діру у ранньому Всесвіті
Юлія Педюк - pravdatutnews.com